CRZ SMART SOLUTION S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
76.3K
2024
Employees
5
2024
Margin
6,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CRZ SMART SOLUTION S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #19.830 la cifra de afaceri, #18.833 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CRZ SMART SOLUTION S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #19.830 la cifra de afaceri, #18.833 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DORCOR S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| COMAT MARAMURES SA | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| CERADOOR SRL | 1.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| CISCOM S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| UNIVERS DRAM S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| PALO SANTO ROMANIA S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| TINALOR FRUCT S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| G PLUS SRL | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| AGRO-TRANS-SERVICE SRL | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| SAVA'RT DESIGN S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.7%
- CA / angajat
- 227K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 76.3K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 76.3K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CRZ SMART SOLUTION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CRZ SMART SOLUTION S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 76.3K
- Rank RO
- #141.187
- DORCOR S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #142.885
- COMAT MARAMURES SA
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #147.350
- CERADOOR SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 14.5K
- Rank RO
- #132.923
- CISCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #141.243
- UNIVERS DRAM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 47.4K
- Rank RO
- #141.294
- PALO SANTO ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #141.322
- TINALOR FRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -55.9K
- Rank RO
- #141.332
- G PLUS SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #141.037
- AGRO-TRANS-SERVICE SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 20.6K
- Rank RO
- #141.030
- SAVA'RT DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -77.4K
- Rank RO
- #140.985
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CRZ SMART SOLUTION S.R.L.(current) | 1.1M | 5 | 76.3K | #141.187 |
| DORCOR S.R.L. | 1.1M | 5 | 4K | #142.885 |
| COMAT MARAMURES SA | 1.1M | 5 | 369K | #147.350 |
| CERADOOR SRL | 1.2M | 5 | 14.5K | #132.923 |
| CISCOM S.R.L. | 1.1M | 5 | 125K | #141.243 |
| UNIVERS DRAM S.R.L. | 1.1M | 5 | 47.4K | #141.294 |
| PALO SANTO ROMANIA S.R.L. | 1.1M | 5 | 5.6K | #141.322 |
| TINALOR FRUCT S.R.L. | 1.1M | 5 | -55.9K | #141.332 |
| G PLUS SRL | 1.1M | 5 | 372K | #141.037 |
| AGRO-TRANS-SERVICE SRL | 1.1M | 5 | 20.6K | #141.030 |
| SAVA'RT DESIGN S.R.L. | 1.1M | 5 | -77.4K | #140.985 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CRZ SMART SOLUTION S.R.L.(you) | DORCOR S.R.L. | COMAT MARAMURES SA | CERADOOR SRL | CISCOM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.2M | 1.1M |
| Profit | 76.3K | 4K | 369K | 14.5K | 125K |
| Margin | 6,7% | 0,4% | 34,7% | 1,2% | 11,0% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CRZ SMART SOLUTION S.R.L.”.