CROSS MACHINING SRL
Revenue
3.9M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
10
2024
Margin
38,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CROSS MACHINING SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #1.108 la cifra de afaceri, #336 la profit, #1.300 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CROSS MACHINING SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #1.108 la cifra de afaceri, #336 la profit, #1.300 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.7× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIDAS MET S.R.L. | 4.1M | 10 | Fabricare |
| VICTORIA METVAL SRL | 4.4M | 10 | Fabricare |
| METAL EXPRES STEEL S.R.L. | 4M | 10 | Fabricare |
| INCOGNITO PROD S.R.L. | 3.8M | 10 | Fabricare |
| YANIS GRAND CONSTRUCT SRL | 4.1M | 10 | Fabricare |
| ASDR CONSTRUC�II SRL | 4.1M | 10 | Fabricare |
| CONJUST SRL | 3.7M | 12 | Fabricare |
| EXELLA EUROPE SRL | 3.6M | 10 | Fabricare |
| EDIL OBC CONTAINER SRL | 5M | 10 | Fabricare |
| MULTIPLA SRL | 3.6M | 10 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 38.5%
- CA / angajat
- 390K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.9M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.9M | 1.5M | 10 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CROSS MACHINING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CROSS MACHINING SRL(current)
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #56.258
- VIDAS MET S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #54.580
- VICTORIA METVAL SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 510K
- Rank RO
- #50.871
- METAL EXPRES STEEL S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #55.587
- INCOGNITO PROD S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 24K
- Rank RO
- #57.145
- YANIS GRAND CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 815K
- Rank RO
- #54.430
- ASDR CONSTRUC�II SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 341K
- Rank RO
- #54.256
- CONJUST SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #58.017
- EXELLA EUROPE SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 606K
- Rank RO
- #60.050
- EDIL OBC CONTAINER SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 10
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #46.100
- MULTIPLA SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #60.386
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CROSS MACHINING SRL(current) | 3.9M | 10 | 1.5M | #56.258 |
| VIDAS MET S.R.L. | 4.1M | 10 | 1.2M | #54.580 |
| VICTORIA METVAL SRL | 4.4M | 10 | 510K | #50.871 |
| METAL EXPRES STEEL S.R.L. | 4M | 10 | 19.5K | #55.587 |
| INCOGNITO PROD S.R.L. | 3.8M | 10 | 24K | #57.145 |
| YANIS GRAND CONSTRUCT SRL | 4.1M | 10 | 815K | #54.430 |
| ASDR CONSTRUC�II SRL | 4.1M | 10 | 341K | #54.256 |
| CONJUST SRL | 3.7M | 12 | 302K | #58.017 |
| EXELLA EUROPE SRL | 3.6M | 10 | 606K | #60.050 |
| EDIL OBC CONTAINER SRL | 5M | 10 | 178K | #46.100 |
| MULTIPLA SRL | 3.6M | 10 | 203K | #60.386 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CROSS MACHINING SRL(you) | VIDAS MET S.R.L. | VICTORIA METVAL SRL | METAL EXPRES STEEL S.R.L. | INCOGNITO PROD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.9M | 4.1M | 4.4M | 4M | 3.8M |
| Profit | 1.5M | 1.2M | 510K | 19.5K | 24K |
| Margin | 38,5% | 30,7% | 11,5% | 0,5% | 0,6% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CROSS MACHINING SRL”.