CRISTIAN A.B.C. SRL
Revenue
5.9M
2024
Profit
517K
2024
Employees
69
2024
Margin
8,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CRISTIAN A.B.C. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #259 la cifra de afaceri, #231 la profit, #174 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CRISTIAN A.B.C. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #259 la cifra de afaceri, #231 la profit, #174 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 3.7× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VALCON DIFFUSIONE MODA SRL | 6.1M | 71 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TREND S.R.L. | 5.7M | 68 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GRUPPO CHIROS - CONFEX JAKAB S.R.L. | 5.8M | 65 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| OTTO HERMANN SRL | 5.7M | 66 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LADIES FASHION INTERNATIONAL S.R.L. | 6.1M | 62 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VALCONF PRODEX SRL | 5.4M | 73 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PROMAR TEXTIL INDUSTRIES S.R.L. | 6.2M | 62 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| EUROCOVASNA CONFECTII SRL | 6.9M | 67 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ALL CIO INVEST SRL | 5.8M | 49 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| STYLE DESIGN CONFECTION SRL | 5.2M | 65 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.7%
- CA / angajat
- 86.1K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.9M
- Profit net
- 517K
- Angajați
- 69
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.9M | 517K | 69 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CRISTIAN A.B.C. SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CRISTIAN A.B.C. SRL(current)
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 69
- Profit
- 517K
- Rank RO
- #40.036
- VALCON DIFFUSIONE MODA SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 71
- Profit
- -82.2K
- Rank RO
- #38.971
- TREND S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 68
- Profit
- -656K
- Rank RO
- #41.703
- GRUPPO CHIROS - CONFEX JAKAB S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 65
- Profit
- -274K
- Rank RO
- #40.618
- OTTO HERMANN SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 66
- Profit
- 541K
- Rank RO
- #41.372
- LADIES FASHION INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 62
- Profit
- 768K
- Rank RO
- #38.943
- VALCONF PRODEX SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 73
- Profit
- 367K
- Rank RO
- #43.295
- PROMAR TEXTIL INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 62
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #38.430
- EUROCOVASNA CONFECTII SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 67
- Profit
- -630K
- Rank RO
- #35.342
- ALL CIO INVEST SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 49
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #41.038
- STYLE DESIGN CONFECTION SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 65
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #44.843
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CRISTIAN A.B.C. SRL(current) | 5.9M | 69 | 517K | #40.036 |
| VALCON DIFFUSIONE MODA SRL | 6.1M | 71 | -82.2K | #38.971 |
| TREND S.R.L. | 5.7M | 68 | -656K | #41.703 |
| GRUPPO CHIROS - CONFEX JAKAB S.R.L. | 5.8M | 65 | -274K | #40.618 |
| OTTO HERMANN SRL | 5.7M | 66 | 541K | #41.372 |
| LADIES FASHION INTERNATIONAL S.R.L. | 6.1M | 62 | 768K | #38.943 |
| VALCONF PRODEX SRL | 5.4M | 73 | 367K | #43.295 |
| PROMAR TEXTIL INDUSTRIES S.R.L. | 6.2M | 62 | -1.3M | #38.430 |
| EUROCOVASNA CONFECTII SRL | 6.9M | 67 | -630K | #35.342 |
| ALL CIO INVEST SRL | 5.8M | 49 | -1M | #41.038 |
| STYLE DESIGN CONFECTION SRL | 5.2M | 65 | 1.1M | #44.843 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CRISTIAN A.B.C. SRL(you) | VALCON DIFFUSIONE MODA SRL | TREND S.R.L. | GRUPPO CHIROS - CONFEX JAKAB S.R.L. | OTTO HERMANN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.9M | 6.1M | 5.7M | 5.8M | 5.7M |
| Profit | 517K | -82.2K | -656K | -274K | 541K |
| Margin | 8,7% | -1,3% | -11,6% | -4,7% | 9,5% |
| Employees | 69 | 71 | 68 | 65 | 66 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CRISTIAN A.B.C. SRL”.