CRISALEX CONSTRUCT SRL
Revenue
2.2M
2024
Profit
966K
2024
Employees
8
2024
Margin
24,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CRISALEX CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.191 la cifra de afaceri, #2.796 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CRISALEX CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.191 la cifra de afaceri, #2.796 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| REAL SPACE CONSTRUCT S.R.L. | 3.9M | 8 | Construcții |
| MAN RESIDENCE S.R.L. | 3.9M | 8 | Construcții |
| NIMA PROPERTY DEVELOPMENT S.R.L. | 4M | 8 | Construcții |
| FORTUNA STYLE SRL | 4M | 8 | Construcții |
| ADRIAN DAF CONSTRUCT INVEST SRL | 3.8M | 8 | Construcții |
| AUTENTIC S.R.L. | 4.1M | 8 | Construcții |
| G�ITAN DESIGN SRL | 3.8M | 8 | Construcții |
| CRICON INTEGRAL SRL | 3.3M | 8 | Construcții |
| MAN OPERATIV CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 8 | Construcții |
| ACTIV CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 4.2M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.6%
- CA / angajat
- 491K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 966K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 966K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CRISALEX CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CRISALEX CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 966K
- Rank RO
- #55.925
- REAL SPACE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 248K
- Rank RO
- #55.900
- MAN RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #56.147
- NIMA PROPERTY DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 8
- Profit
- 23.8K
- Rank RO
- #55.373
- FORTUNA STYLE SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 8
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #55.249
- ADRIAN DAF CONSTRUCT INVEST SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 636K
- Rank RO
- #56.921
- AUTENTIC S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #54.240
- G�ITAN DESIGN SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 71.9K
- Rank RO
- #57.580
- CRICON INTEGRAL SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #64.296
- MAN OPERATIV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #53.765
- ACTIV CONSTRUCT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #53.385
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CRISALEX CONSTRUCT SRL(current) | 2.2M | 8 | 966K | #55.925 |
| REAL SPACE CONSTRUCT S.R.L. | 3.9M | 8 | 248K | #55.900 |
| MAN RESIDENCE S.R.L. | 3.9M | 8 | 119K | #56.147 |
| NIMA PROPERTY DEVELOPMENT S.R.L. | 4M | 8 | 23.8K | #55.373 |
| FORTUNA STYLE SRL | 4M | 8 | 192K | #55.249 |
| ADRIAN DAF CONSTRUCT INVEST SRL | 3.8M | 8 | 636K | #56.921 |
| AUTENTIC S.R.L. | 4.1M | 8 | 822K | #54.240 |
| G�ITAN DESIGN SRL | 3.8M | 8 | 71.9K | #57.580 |
| CRICON INTEGRAL SRL | 3.3M | 8 | 5.3K | #64.296 |
| MAN OPERATIV CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 8 | 1.8M | #53.765 |
| ACTIV CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 4.2M | 8 | 1M | #53.385 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CRISALEX CONSTRUCT SRL(you) | REAL SPACE CONSTRUCT S.R.L. | MAN RESIDENCE S.R.L. | NIMA PROPERTY DEVELOPMENT S.R.L. | FORTUNA STYLE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 3.9M | 3.9M | 4M | 4M |
| Profit | 966K | 248K | 119K | 23.8K | 192K |
| Margin | 24,6% | 6,3% | 3,1% | 0,6% | 4,8% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CRISALEX CONSTRUCT SRL”.