CRINTEXIM SRL
Revenue
344K
2024
Profit
-74.2K
2024
Employees
—
2024
Margin
-21,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CRINTEXIM SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 344K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #3.275 la cifra de afaceri, #10.964 la profit, #7.439 la număr angajați din 11.968 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CRINTEXIM SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 344K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -21.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #3.275 la cifra de afaceri, #10.964 la profit, #7.439 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLUES RESEARCH S.R.L. | 346K | 1 | Cazare |
| MONDO VEG TOURS S.R.L. | 349K | 1 | Cazare |
| ANELISSE HOLIDAY | 349K | 1 | Cazare |
| GLAMP IN STYLE 2022 S.R.L. | 351K | 1 | Cazare |
| NISA RESIDENCE S.R.L. | 343K | 1 | Cazare |
| ATHEVAL SRL | 343K | 1 | Cazare |
| BRAN COTTAGE S.R.L. | 353K | 1 | Cazare |
| LETCAS CONCEPT S.R.L. | 354K | 1 | Cazare |
| HOME VALUE S.R.L. | 354K | 1 | Cazare |
| BMLGROUPLINE S.R.L. | 355K | 1 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -21.4%
- Scor risc (0–100)
- 61
- Percentil piață (CA)
- Top 31%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 344K
- Profit net
- -74.2K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 344K | -74.2K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CRINTEXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CRINTEXIM SRL(current)
- Revenue
- 344K
- Employees
- 0
- Profit
- -74.2K
- Rank RO
- #276.917
- CLUES RESEARCH S.R.L.
- Revenue
- 346K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.3K
- Rank RO
- #277.365
- MONDO VEG TOURS S.R.L.
- Revenue
- 349K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.3K
- Rank RO
- #276.293
- ANELISSE HOLIDAY
- Revenue
- 349K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.9K
- Rank RO
- #276.190
- GLAMP IN STYLE 2022 S.R.L.
- Revenue
- 351K
- Employees
- 1
- Profit
- 73.5K
- Rank RO
- #275.483
- NISA RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 343K
- Employees
- 1
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #278.318
- ATHEVAL SRL
- Revenue
- 343K
- Employees
- 1
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #278.536
- BRAN COTTAGE S.R.L.
- Revenue
- 353K
- Employees
- 1
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #274.841
- LETCAS CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 354K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #274.467
- HOME VALUE S.R.L.
- Revenue
- 354K
- Employees
- 1
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #274.177
- BMLGROUPLINE S.R.L.
- Revenue
- 355K
- Employees
- 1
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #274.000
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CRINTEXIM SRL(current) | 344K | 0 | -74.2K | #276.917 |
| CLUES RESEARCH S.R.L. | 346K | 1 | 45.3K | #277.365 |
| MONDO VEG TOURS S.R.L. | 349K | 1 | 27.3K | #276.293 |
| ANELISSE HOLIDAY | 349K | 1 | 27.9K | #276.190 |
| GLAMP IN STYLE 2022 S.R.L. | 351K | 1 | 73.5K | #275.483 |
| NISA RESIDENCE S.R.L. | 343K | 1 | 192K | #278.318 |
| ATHEVAL SRL | 343K | 1 | 41.9K | #278.536 |
| BRAN COTTAGE S.R.L. | 353K | 1 | 141K | #274.841 |
| LETCAS CONCEPT S.R.L. | 354K | 1 | 27.6K | #274.467 |
| HOME VALUE S.R.L. | 354K | 1 | 187K | #274.177 |
| BMLGROUPLINE S.R.L. | 355K | 1 | 178K | #274.000 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CRINTEXIM SRL(you) | CLUES RESEARCH S.R.L. | MONDO VEG TOURS S.R.L. | ANELISSE HOLIDAY | GLAMP IN STYLE 2022 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 344K | 346K | 349K | 349K | 351K |
| Profit | -74.2K | 45.3K | 27.3K | 27.9K | 73.5K |
| Margin | -21,4% | 13,1% | 7,8% | 8,0% | 20,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CRINTEXIM SRL”.