Revenue

62.5K

2024

Profit

8.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

12,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

COVTRUST S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 62.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.416 la cifra de afaceri, #4.648 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
COVTRUST S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 62.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.416 la cifra de afaceri, #4.648 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.416 din 9.011 companii

Top 60.1%

Vezi clasamentul

După profit

#4.648 din 9.011 companii

Top 51.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.849 din 9.011 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri62.5K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit12.9% vs medie industrie 14.2%

Compania este 0.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
IBAGO SRL64.7K1Activități profesionale
BAGHI CAKE S.R.L.62.5K1Activități profesionale
IGIEN� DE �NCREDERE S.R.L.62.6K1Activități profesionale
SAVANTGARDEN S.R.L.62.4K1Activități profesionale
CLEANING SERVICESIM SRL62.4K1Activități profesionale
ALKI MANAGEMENT SERVICES SRL62.6K1Activități profesionale
AQUA CARE PRO S.R.L.62.4K1Activități profesionale
DIAMANT BEST CLEANING S.R.L.62.4K1Activități profesionale
MEROL CUR�?ENIE FOC?ANI S.R.L.62.7K1Activități profesionale
VALMAR TOTAL GRUP SRL62.3K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.9%
CA / angajat
62.5K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 61%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    62.5K
    Profit net
    8.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la COVTRUST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCOVTRUST S.R.L.(you)IBAGO SRLBAGHI CAKE S.R.L.IGIEN� DE �NCREDERE S.R.L.SAVANTGARDEN S.R.L.
Revenue
62.5K
64.7K
62.5K
62.6K
62.4K
Profit
8.1K
-14.4K
2.4K
13.7K
-13.7K
Margin
12,9%
-22,3%
3,9%
21,9%
-21,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “COVTRUST S.R.L.”.