COTTONTEX TURNU SRL
Revenue
4.2M
2024
Profit
123K
2024
Employees
65
2024
Margin
2,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COTTONTEX TURNU SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #332 la cifra de afaceri, #656 la profit, #184 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COTTONTEX TURNU SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #332 la cifra de afaceri, #656 la profit, #184 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.4× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HABIMODE & STYLE SRL | 3.9M | 66 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MISTRAL CONFEZIONI S.A. | 4.4M | 72 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LOTUS IND-IMPEX SRL | 4M | 58 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GVN FASHION SRL | 5M | 64 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| HH TEXTILE MANUFACTORING GARMENTS SRL | 4.7M | 60 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PETIT ATELIER SRL | 4.7M | 60 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| STYLE DESIGN CONFECTION SRL | 5.2M | 65 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BELCAM TEXTIL S.R.L. | 3.8M | 59 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CORAL TREND DESIGN SRL | 4.3M | 53 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DYNAMIC SRL | 5.1M | 63 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MEHEDINTI
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.9%
- CA / angajat
- 65K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- 123K
- Angajați
- 65
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | 123K | 65 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COTTONTEX TURNU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COTTONTEX TURNU SRL(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 65
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #52.823
- HABIMODE & STYLE SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 66
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #55.725
- MISTRAL CONFEZIONI S.A.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 72
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #51.339
- LOTUS IND-IMPEX SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 58
- Profit
- -247K
- Rank RO
- #55.451
- GVN FASHION SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 64
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #46.032
- HH TEXTILE MANUFACTORING GARMENTS SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 60
- Profit
- -813K
- Rank RO
- #48.615
- PETIT ATELIER SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 60
- Profit
- -978K
- Rank RO
- #48.537
- STYLE DESIGN CONFECTION SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 65
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #44.843
- BELCAM TEXTIL S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 59
- Profit
- 15.4K
- Rank RO
- #56.900
- CORAL TREND DESIGN SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 53
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #52.407
- DYNAMIC SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 63
- Profit
- -403K
- Rank RO
- #45.339
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COTTONTEX TURNU SRL(current) | 4.2M | 65 | 123K | #52.823 |
| HABIMODE & STYLE SRL | 3.9M | 66 | -1.3M | #55.725 |
| MISTRAL CONFEZIONI S.A. | 4.4M | 72 | -1M | #51.339 |
| LOTUS IND-IMPEX SRL | 4M | 58 | -247K | #55.451 |
| GVN FASHION SRL | 5M | 64 | 485K | #46.032 |
| HH TEXTILE MANUFACTORING GARMENTS SRL | 4.7M | 60 | -813K | #48.615 |
| PETIT ATELIER SRL | 4.7M | 60 | -978K | #48.537 |
| STYLE DESIGN CONFECTION SRL | 5.2M | 65 | 1.1M | #44.843 |
| BELCAM TEXTIL S.R.L. | 3.8M | 59 | 15.4K | #56.900 |
| CORAL TREND DESIGN SRL | 4.3M | 53 | 1.4M | #52.407 |
| DYNAMIC SRL | 5.1M | 63 | -403K | #45.339 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COTTONTEX TURNU SRL(you) | HABIMODE & STYLE SRL | MISTRAL CONFEZIONI S.A. | LOTUS IND-IMPEX SRL | GVN FASHION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 3.9M | 4.4M | 4M | 5M |
| Profit | 123K | -1.3M | -1M | -247K | 485K |
| Margin | 2,9% | -32,0% | -23,9% | -6,2% | 9,7% |
| Employees | 65 | 66 | 72 | 58 | 64 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COTTONTEX TURNU SRL”.