COSVAL RAY WALD S.R.L.
Revenue
213K
2024
Profit
65.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
30,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COSVAL RAY WALD S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 213K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.889 la cifra de afaceri, #1.371 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COSVAL RAY WALD S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 213K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.889 la cifra de afaceri, #1.371 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GHEHORJ 76 SRL | 211K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MARBAN FLORIN SRL | 201K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L. | 197K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVER CAD SERVICES S.R.L. | 245K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| APRO VIO FOREST SRL | 213K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ANFO 2007 S.R.L. | 212K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST STHIL EXPERT S.R.L. | 214K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ADIGEA REN SRL | 214K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BOB SILVAREX SRL | 214K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MIG MARCHIS EXPLOFOREST S.R.L. | 214K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 30.9%
- CA / angajat
- 213K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 213K
- Profit net
- 65.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 213K | 65.8K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COSVAL RAY WALD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COSVAL RAY WALD S.R.L.(current)
- Revenue
- 213K
- Employees
- 1
- Profit
- 65.8K
- Rank RO
- #376.343
- GHEHORJ 76 SRL
- Revenue
- 211K
- Employees
- 1
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #378.187
- MARBAN FLORIN SRL
- Revenue
- 201K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.2K
- Rank RO
- #386.118
- FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L.
- Revenue
- 197K
- Employees
- 1
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #390.253
- SILVER CAD SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 245K
- Employees
- 1
- Profit
- 23 lei
- Rank RO
- #351.145
- APRO VIO FOREST SRL
- Revenue
- 213K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.3K
- Rank RO
- #376.397
- ANFO 2007 S.R.L.
- Revenue
- 212K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.1K
- Rank RO
- #376.994
- FOREST STHIL EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #375.617
- ADIGEA REN SRL
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #375.580
- BOB SILVAREX SRL
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #375.573
- MIG MARCHIS EXPLOFOREST S.R.L.
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 43K
- Rank RO
- #375.534
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COSVAL RAY WALD S.R.L.(current) | 213K | 1 | 65.8K | #376.343 |
| GHEHORJ 76 SRL | 211K | 1 | 7K | #378.187 |
| MARBAN FLORIN SRL | 201K | 1 | 25.2K | #386.118 |
| FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L. | 197K | 1 | 130K | #390.253 |
| SILVER CAD SERVICES S.R.L. | 245K | 1 | 23 lei | #351.145 |
| APRO VIO FOREST SRL | 213K | 1 | -41.3K | #376.397 |
| ANFO 2007 S.R.L. | 212K | 1 | 30.1K | #376.994 |
| FOREST STHIL EXPERT S.R.L. | 214K | 1 | 149K | #375.617 |
| ADIGEA REN SRL | 214K | 1 | 3.3K | #375.580 |
| BOB SILVAREX SRL | 214K | 1 | 38.3K | #375.573 |
| MIG MARCHIS EXPLOFOREST S.R.L. | 214K | 1 | 43K | #375.534 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COSVAL RAY WALD S.R.L.(you) | GHEHORJ 76 SRL | MARBAN FLORIN SRL | FLOREA EXPLOAT�RI S.R.L. | SILVER CAD SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 213K | 211K | 201K | 197K | 245K |
| Profit | 65.8K | 7K | 25.2K | 130K | 23 lei |
| Margin | 30,9% | 3,3% | 12,5% | 65,9% | 0,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COSVAL RAY WALD S.R.L.”.