COSTRANS IMPORT EXPORT SRL
Revenue
25.2M
2024
Profit
1.8M
2024
Employees
79
2024
Margin
7,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COSTRANS IMPORT EXPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 25.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #541 la cifra de afaceri, #445 la profit, #291 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COSTRANS IMPORT EXPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 25.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #541 la cifra de afaceri, #445 la profit, #291 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 18.1× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 24.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SUPER IMPOSER SRL | 26.7M | 82 | Transport |
| SC KIRVAD TOUR SRL | 23.9M | 81 | Transport |
| TGV MOBIL CURIER SRL | 25.7M | 89 | Transport |
| MODERN IMPEX SRL | 26.3M | 72 | Transport |
| DANVI TOP EXPEDI�II SRL | 29.4M | 78 | Transport |
| PRODUCTIE SI COMERCIALA "TRIO-IMPEX" SRL | 24.1M | 72 | Transport |
| TRANSBUZ SA | 23.1M | 74 | Transport |
| MEYER LOGISTICA SRL | 30.1M | 80 | Transport |
| VIORICA S.R.L. | 25.7M | 66 | Transport |
| SAFE ROAD LOGISTIC SRL | 31M | 79 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.1%
- CA / angajat
- 324K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 25.2M
- Profit net
- 1.8M
- Angajați
- 79
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 25.2M | 1.8M | 79 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COSTRANS IMPORT EXPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COSTRANS IMPORT EXPORT SRL(current)
- Revenue
- 25.2M
- Employees
- 79
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #11.620
- SUPER IMPOSER SRL
- Revenue
- 26.7M
- Employees
- 82
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #11.176
- SC KIRVAD TOUR SRL
- Revenue
- 23.9M
- Employees
- 81
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #12.289
- TGV MOBIL CURIER SRL
- Revenue
- 25.7M
- Employees
- 89
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #11.577
- MODERN IMPEX SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 72
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #11.333
- DANVI TOP EXPEDI�II SRL
- Revenue
- 29.4M
- Employees
- 78
- Profit
- 714K
- Rank RO
- #10.285
- PRODUCTIE SI COMERCIALA "TRIO-IMPEX" SRL
- Revenue
- 24.1M
- Employees
- 72
- Profit
- 569K
- Rank RO
- #12.205
- TRANSBUZ SA
- Revenue
- 23.1M
- Employees
- 74
- Profit
- 9M
- Rank RO
- #12.680
- MEYER LOGISTICA SRL
- Revenue
- 30.1M
- Employees
- 80
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #10.073
- VIORICA S.R.L.
- Revenue
- 25.7M
- Employees
- 66
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #11.557
- SAFE ROAD LOGISTIC SRL
- Revenue
- 31M
- Employees
- 79
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #9.816
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COSTRANS IMPORT EXPORT SRL(current) | 25.2M | 79 | 1.8M | #11.620 |
| SUPER IMPOSER SRL | 26.7M | 82 | 3.2M | #11.176 |
| SC KIRVAD TOUR SRL | 23.9M | 81 | 2.2M | #12.289 |
| TGV MOBIL CURIER SRL | 25.7M | 89 | 2.1M | #11.577 |
| MODERN IMPEX SRL | 26.3M | 72 | 1M | #11.333 |
| DANVI TOP EXPEDI�II SRL | 29.4M | 78 | 714K | #10.285 |
| PRODUCTIE SI COMERCIALA "TRIO-IMPEX" SRL | 24.1M | 72 | 569K | #12.205 |
| TRANSBUZ SA | 23.1M | 74 | 9M | #12.680 |
| MEYER LOGISTICA SRL | 30.1M | 80 | 2.5M | #10.073 |
| VIORICA S.R.L. | 25.7M | 66 | 822K | #11.557 |
| SAFE ROAD LOGISTIC SRL | 31M | 79 | 1.9M | #9.816 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COSTRANS IMPORT EXPORT SRL(you) | SUPER IMPOSER SRL | SC KIRVAD TOUR SRL | TGV MOBIL CURIER SRL | MODERN IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 25.2M | 26.7M | 23.9M | 25.7M | 26.3M |
| Profit | 1.8M | 3.2M | 2.2M | 2.1M | 1M |
| Margin | 7,1% | 11,9% | 9,2% | 8,0% | 3,9% |
| Employees | 79 | 82 | 81 | 89 | 72 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COSTRANS IMPORT EXPORT SRL”.