CORRA MCM S.R.L.
Revenue
683K
2024
Profit
5.3K
2024
Employees
0
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CORRA MCM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 683K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.419 la cifra de afaceri, #12.870 la profit, #19.319 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CORRA MCM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 683K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.419 la cifra de afaceri, #12.870 la profit, #19.319 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOTEL MOTORS S.R.L. | 683K | 1 | Comerț en-gros |
| HOLLAND AUTOMOTIVE AG S.R.L. | 692K | 1 | Comerț en-gros |
| DEXTER AUTO CAR S.R.L. | 695K | 1 | Comerț en-gros |
| DM. KAB PARTS LKW S.R.L. | 699K | 1 | Comerț en-gros |
| ALPIR AUTO 1980 SRL | 699K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTO NERO TRADE S.R.L. | 700K | 1 | Comerț en-gros |
| OPTIM WASH CORPORATION S.R.L. | 667K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOMAR TEAM MRS S.R.L. | 663K | 1 | Comerț en-gros |
| MSA APARCAMIENTO S.R.L. | 707K | 1 | Comerț en-gros |
| TANACA AUTOSAN S.R.L. | 661K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 683K
- Profit net
- 5.3K
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 683K | 5.3K | 0 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CORRA MCM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CORRA MCM S.R.L.(current)
- Revenue
- 683K
- Employees
- 0
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #191.935
- AUTOTEL MOTORS S.R.L.
- Revenue
- 683K
- Employees
- 1
- Profit
- -298 lei
- Rank RO
- #192.168
- HOLLAND AUTOMOTIVE AG S.R.L.
- Revenue
- 692K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.5K
- Rank RO
- #190.687
- DEXTER AUTO CAR S.R.L.
- Revenue
- 695K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.2K
- Rank RO
- #190.186
- DM. KAB PARTS LKW S.R.L.
- Revenue
- 699K
- Employees
- 1
- Profit
- 91.8K
- Rank RO
- #189.591
- ALPIR AUTO 1980 SRL
- Revenue
- 699K
- Employees
- 1
- Profit
- 344K
- Rank RO
- #189.500
- AUTO NERO TRADE S.R.L.
- Revenue
- 700K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7K
- Rank RO
- #189.280
- OPTIM WASH CORPORATION S.R.L.
- Revenue
- 667K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.9K
- Rank RO
- #194.786
- AUTOMAR TEAM MRS S.R.L.
- Revenue
- 663K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #195.423
- MSA APARCAMIENTO S.R.L.
- Revenue
- 707K
- Employees
- 1
- Profit
- -921 lei
- Rank RO
- #188.336
- TANACA AUTOSAN S.R.L.
- Revenue
- 661K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.5K
- Rank RO
- #195.807
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CORRA MCM S.R.L.(current) | 683K | 0 | 5.3K | #191.935 |
| AUTOTEL MOTORS S.R.L. | 683K | 1 | -298 lei | #192.168 |
| HOLLAND AUTOMOTIVE AG S.R.L. | 692K | 1 | 33.5K | #190.687 |
| DEXTER AUTO CAR S.R.L. | 695K | 1 | 18.2K | #190.186 |
| DM. KAB PARTS LKW S.R.L. | 699K | 1 | 91.8K | #189.591 |
| ALPIR AUTO 1980 SRL | 699K | 1 | 344K | #189.500 |
| AUTO NERO TRADE S.R.L. | 700K | 1 | 1.7K | #189.280 |
| OPTIM WASH CORPORATION S.R.L. | 667K | 1 | 20.9K | #194.786 |
| AUTOMAR TEAM MRS S.R.L. | 663K | 1 | 17.4K | #195.423 |
| MSA APARCAMIENTO S.R.L. | 707K | 1 | -921 lei | #188.336 |
| TANACA AUTOSAN S.R.L. | 661K | 1 | 20.5K | #195.807 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CORRA MCM S.R.L.(you) | AUTOTEL MOTORS S.R.L. | HOLLAND AUTOMOTIVE AG S.R.L. | DEXTER AUTO CAR S.R.L. | DM. KAB PARTS LKW S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 683K | 683K | 692K | 695K | 699K |
| Profit | 5.3K | -298 lei | 33.5K | 18.2K | 91.8K |
| Margin | 0,8% | -0,0% | 4,8% | 2,6% | 13,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CORRA MCM S.R.L.”.