CORNEL-VIS SRL

CUI 14706350·Fabricare mobilă·Iasi·Founded 2024

Revenue

338K

2024

Profit

40.8K

2024

Employees

2

2024

Margin

10,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CORNEL-VIS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 338K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.962 la cifra de afaceri, #1.260 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CORNEL-VIS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 338K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.962 la cifra de afaceri, #1.260 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.962 din 6.351 companii

Top 30.9%

Vezi clasamentul

După profit

#1.260 din 6.351 companii

Top 19.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.813 din 6.351 companii

Top 28.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.2M lei
Marjă medie
2.8%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri338K lei vs medie industrie 2.2M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit10.5% vs medie industrie 2.8%

Compania este 3.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 8

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024

Industry size

14.2B

RON revenue

Total companies

6.351

Total employees

48.730

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DISHO CREATIVE STORE S.R.L.387K2Fabricare mobilă
BUZZ CRAFT DESIGN S.R.L.386K2Fabricare mobilă
TRENDMOB PITE�TI S.R.L.386K2Fabricare mobilă
TCV MOB WOOD S.R.L.386K2Fabricare mobilă
PROMOMAX S.R.L.385K2Fabricare mobilă
MOBAGAVANA S.R.L.392K2Fabricare mobilă
MOB STEEL DESIGN SRL392K2Fabricare mobilă
ADOR GRAFICA SRL393K2Fabricare mobilă
MOBIART LUXURY DESIGN S.R.L.381K2Fabricare mobilă
MOBINART BOCA S.R.L.381K2Fabricare mobilă

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.5%
CA / angajat
194K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    338K
    Profit net
    40.8K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CORNEL-VIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCORNEL-VIS SRL(you)DISHO CREATIVE STORE S.R.L.BUZZ CRAFT DESIGN S.R.L.TRENDMOB PITE�TI S.R.L.TCV MOB WOOD S.R.L.
Revenue
338K
387K
386K
386K
386K
Profit
40.8K
-139K
12.1K
29.2K
5.4K
Margin
10,5%
-35,9%
3,1%
7,6%
1,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CORNEL-VIS SRL”.