Revenue

1.6M

2024

Profit

426K

2024

Employees

11

2024

Margin

26,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CORINA&RADU S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.098 la cifra de afaceri, #3.382 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CORINA&RADU S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.098 la cifra de afaceri, #3.382 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.098 din 39.568 companii

Top 12.9%

Vezi clasamentul

După profit

#3.382 din 39.568 companii

Top 8.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.410 din 39.568 companii

Top 6.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.6M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.1× față de media industriei

Marjă profit26.1% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați11 vs medie industrie 4

Compania este 3.0× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SAGATIN COM SRL1.6M12Construcții
SORISAN ELECTRICAL S.R.L.1.6M10Construcții
BANU ACTIV INSTAL S.R.L.1.6M11Construcții
CAPERA SRL1.6M11Construcții
TRUVALCOM INSTAL S.R.L.1.7M11Construcții
AMRO CLIMAT INVEST S.R.L.1.7M11Construcții
INSTALCRIS STORAGE SRL1.6M11Construcții
CIPRIS CONSTRUCT SRL1.6M11Construcții
BERT-CONSTRUCT S.R.L.1.6M11Construcții
TERMIS S.R.L.1.6M11Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
26.1%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 12%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.6M
    Profit net
    426K
    Angajați
    11

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CORINA&RADU S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCORINA&RADU S.R.L.(you)SAGATIN COM SRLSORISAN ELECTRICAL S.R.L.BANU ACTIV INSTAL S.R.L.CAPERA SRL
Revenue
1.6M
1.6M
1.6M
1.6M
1.6M
Profit
426K
300K
244K
244K
-48.3K
Margin
26,1%
18,4%
15,4%
14,9%
-2,9%
Employees
11
12
10
11
11
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CORINA&RADU S.R.L.”.