CONTINENTAL SRL

CUI 1822964·Cazare·Timis·Founded 2024

Revenue

15.8M

2024

Profit

-3.1M

2024

Employees

89

2024

Margin

-18,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CONTINENTAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 15.8M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #11.949 la profit, #62 la număr angajați din 11.968 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CONTINENTAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 15.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -18.5%).
Poziție în industrie
În industria de Cazare (România), compania este #123 la cifra de afaceri, #11.949 la profit, #62 la număr angajați din 11.968 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#123 din 11.968 companii

Top 1.0%

Vezi clasamentul

După profit

#11.949 din 11.968 companii

Top 99.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#62 din 11.968 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri15.8M lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 15.0× față de media industriei

Marjă profit-18.5% vs medie industrie 8.4%

Compania este -2.2× față de media industriei

Angajați89 vs medie industrie 4

Compania este 23.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MERSIN TURISM SRL15.7M89Cazare
ABA TURISM SRL18.8M85Cazare
CASA CAPSA SA17.1M105Cazare
EURO-TOUR SRL20.4M87Cazare
BAILE SARATE SRL17.5M106Cazare
MCM BOUTIQUE RESORT S.R.L.18.4M79Cazare
SMAV EXIM S.R.L.21.2M89Cazare
MARICUT COM SRL17.9M74Cazare
GRUPUL INDUSTRIAL ALCA SRL19.2M102Cazare
COMPLEX HOTELIER GERMISARA S.R.L.18.6M109Cazare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-18.5%
CA / angajat
190K
Scor risc (0–100)
59
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    15.8M
    Profit net
    -3.1M
    Angajați
    89

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CONTINENTAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCONTINENTAL SRL(you)MERSIN TURISM SRLABA TURISM SRLCASA CAPSA SAEURO-TOUR SRL
Revenue
15.8M
15.7M
18.8M
17.1M
20.4M
Profit
-3.1M
831K
735K
292K
4.7M
Margin
-18,5%
5,3%
3,9%
1,7%
23,1%
Employees
89
89
85
105
87
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CONTINENTAL SRL”.