CONSTRUTOP SRL
Revenue
402K
2024
Profit
46.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
11,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONSTRUTOP SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 402K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.304 la cifra de afaceri, #12.685 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONSTRUTOP SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 402K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #12.304 la cifra de afaceri, #12.685 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARIED SRL | 408K | 2 | Construcții |
| GALTEL ELECTRIC SRL | 411K | 2 | Construcții |
| PETRAND SRL | 382K | 2 | Construcții |
| ZIRCON CONSTRUCT S.R.L. | 381K | 2 | Construcții |
| TOTAL GREEN ELECTRIC IFC S.R.L. | 380K | 2 | Construcții |
| CUBIC DORU ACORD S.R.L. | 377K | 2 | Construcții |
| LOGISOL S.R.L. | 438K | 2 | Construcții |
| BUILDING SOLUZION & TRASLOCHI SRL | 366K | 2 | Construcții |
| DIEMME-MARIAN S.R.L. | 359K | 2 | Construcții |
| PANEL-SOLAR S.R.L. | 353K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.6%
- CA / angajat
- 201K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 402K
- Profit net
- 46.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 402K | 46.7K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONSTRUTOP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONSTRUTOP SRL(current)
- Revenue
- 402K
- Employees
- 2
- Profit
- 46.7K
- Rank RO
- #257.510
- MARIED SRL
- Revenue
- 408K
- Employees
- 2
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #255.445
- GALTEL ELECTRIC SRL
- Revenue
- 411K
- Employees
- 2
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #254.627
- PETRAND SRL
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #264.163
- ZIRCON CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 381K
- Employees
- 2
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #264.548
- TOTAL GREEN ELECTRIC IFC S.R.L.
- Revenue
- 380K
- Employees
- 2
- Profit
- 36.5K
- Rank RO
- #264.888
- CUBIC DORU ACORD S.R.L.
- Revenue
- 377K
- Employees
- 2
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #265.915
- LOGISOL S.R.L.
- Revenue
- 438K
- Employees
- 2
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #246.121
- BUILDING SOLUZION & TRASLOCHI SRL
- Revenue
- 366K
- Employees
- 2
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #269.714
- DIEMME-MARIAN S.R.L.
- Revenue
- 359K
- Employees
- 2
- Profit
- 11.5K
- Rank RO
- #272.447
- PANEL-SOLAR S.R.L.
- Revenue
- 353K
- Employees
- 2
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #274.630
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONSTRUTOP SRL(current) | 402K | 2 | 46.7K | #257.510 |
| MARIED SRL | 408K | 2 | 149K | #255.445 |
| GALTEL ELECTRIC SRL | 411K | 2 | 189K | #254.627 |
| PETRAND SRL | 382K | 2 | 2.6K | #264.163 |
| ZIRCON CONSTRUCT S.R.L. | 381K | 2 | 145K | #264.548 |
| TOTAL GREEN ELECTRIC IFC S.R.L. | 380K | 2 | 36.5K | #264.888 |
| CUBIC DORU ACORD S.R.L. | 377K | 2 | 161K | #265.915 |
| LOGISOL S.R.L. | 438K | 2 | 146K | #246.121 |
| BUILDING SOLUZION & TRASLOCHI SRL | 366K | 2 | 212K | #269.714 |
| DIEMME-MARIAN S.R.L. | 359K | 2 | 11.5K | #272.447 |
| PANEL-SOLAR S.R.L. | 353K | 2 | 173K | #274.630 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONSTRUTOP SRL(you) | MARIED SRL | GALTEL ELECTRIC SRL | PETRAND SRL | ZIRCON CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 402K | 408K | 411K | 382K | 381K |
| Profit | 46.7K | 149K | 189K | 2.6K | 145K |
| Margin | 11,6% | 36,6% | 46,0% | 0,7% | 38,0% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONSTRUTOP SRL”.