Revenue

1.4M

2024

Profit

469K

2024

Employees

9

2024

Margin

33,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CONSTRUCT NORD S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.688 la cifra de afaceri, #3.110 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CONSTRUCT NORD S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.688 la cifra de afaceri, #3.110 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.688 din 39.568 companii

Top 14.4%

Vezi clasamentul

După profit

#3.110 din 39.568 companii

Top 7.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.987 din 39.568 companii

Top 7.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.4M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.0× față de media industriei

Marjă profit33.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 3.0× față de media industriei

Angajați9 vs medie industrie 4

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
KALDE INSTAL SERVICE SRL1.4M9Construcții
B & B DANIEL CONSTRUCT S.R.L.1.5M9Construcții
ELC IASINSTAL S.R.L.1.2M9Construcții
FRIG SRL1.2M9Construcții
CODEVEX TECH S.R.L.1.4M9Construcții
DND QUALITY GAZ CONSTRUCT S.R.L.1.4M9Construcții
ELECTRICALL GREEN S.R.L.1.3M8Construcții
ELECTOR S.R.L.1.4M9Construcții
ECI SOLAR S.R.L.1.4M9Construcții
MIH ELECTRO SERG SRL1.4M9Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
33.8%
CA / angajat
154K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 14%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.4M
    Profit net
    469K
    Angajați
    9

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CONSTRUCT NORD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCONSTRUCT NORD S.R.L.(you)KALDE INSTAL SERVICE SRLB & B DANIEL CONSTRUCT S.R.L.ELC IASINSTAL S.R.L.FRIG SRL
Revenue
1.4M
1.4M
1.5M
1.2M
1.2M
Profit
469K
348K
742K
-102K
12.8K
Margin
33,8%
25,3%
48,3%
-8,3%
1,1%
Employees
9
9
9
9
9
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CONSTRUCT NORD S.R.L.”.