CONSTRUCT LARSIM S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
68.2K
2024
Employees
1
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONSTRUCT LARSIM S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.941 la cifra de afaceri, #15.188 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONSTRUCT LARSIM S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.941 la cifra de afaceri, #15.188 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COPERTURE MONTAJE IN FERRO S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| NUOVA COPERTURA S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| DEVELOPMENT OF SUVERIKO S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| TEMPO BAU S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| GIRASOLI CONSTRUZIONI S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| KUBERA COM SRL | 1.1M | 1 | Construcții |
| ADDRESS CONSTRUCT DESIGN S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| B & T CORPORATION IMPERIAL S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| STRONGBAU ARCHITECTURE PARTNERS S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
| ELITE GRUP S.R.L. | 1.1M | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 68.2K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 68.2K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONSTRUCT LARSIM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONSTRUCT LARSIM S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 68.2K
- Rank RO
- #143.069
- COPERTURE MONTAJE IN FERRO S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 685K
- Rank RO
- #144.853
- NUOVA COPERTURA S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #138.238
- DEVELOPMENT OF SUVERIKO S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #133.401
- TEMPO BAU S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #143.088
- GIRASOLI CONSTRUZIONI S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #143.045
- KUBERA COM SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -353K
- Rank RO
- #143.092
- ADDRESS CONSTRUCT DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -428K
- Rank RO
- #143.107
- B & T CORPORATION IMPERIAL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 829K
- Rank RO
- #143.113
- STRONGBAU ARCHITECTURE PARTNERS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -345K
- Rank RO
- #142.996
- ELITE GRUP S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 567K
- Rank RO
- #142.990
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONSTRUCT LARSIM S.R.L.(current) | 1.1M | 1 | 68.2K | #143.069 |
| COPERTURE MONTAJE IN FERRO S.R.L. | 1.1M | 1 | 685K | #144.853 |
| NUOVA COPERTURA S.R.L. | 1.2M | 1 | 1M | #138.238 |
| DEVELOPMENT OF SUVERIKO S.R.L. | 1.2M | 1 | 156K | #133.401 |
| TEMPO BAU S.R.L. | 1.1M | 1 | 0 lei | #143.088 |
| GIRASOLI CONSTRUZIONI S.R.L. | 1.1M | 1 | 0 lei | #143.045 |
| KUBERA COM SRL | 1.1M | 1 | -353K | #143.092 |
| ADDRESS CONSTRUCT DESIGN S.R.L. | 1.1M | 1 | -428K | #143.107 |
| B & T CORPORATION IMPERIAL S.R.L. | 1.1M | 1 | 829K | #143.113 |
| STRONGBAU ARCHITECTURE PARTNERS S.R.L. | 1.1M | 1 | -345K | #142.996 |
| ELITE GRUP S.R.L. | 1.1M | 1 | 567K | #142.990 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONSTRUCT LARSIM S.R.L.(you) | COPERTURE MONTAJE IN FERRO S.R.L. | NUOVA COPERTURA S.R.L. | DEVELOPMENT OF SUVERIKO S.R.L. | TEMPO BAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 1.2M | 1.2M | 1.1M |
| Profit | 68.2K | 685K | 1M | 156K | 0 lei |
| Margin | 6,1% | 62,9% | 87,4% | 12,7% | 0,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONSTRUCT LARSIM S.R.L.”.