CONSTRUCT GIRAL S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
534K
2024
Employees
8
2024
Margin
24,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONSTRUCT GIRAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.954 la cifra de afaceri, #4.798 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONSTRUCT GIRAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.954 la cifra de afaceri, #4.798 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EDITED TENT PROFESIONAL S.R.L. | 2.1M | 8 | Construcții |
| CREATIV EDILITAR EXPERT S.R.L. | 1.9M | 8 | Construcții |
| BRILLIANT SIA PROJECTS S.R.L. | 1.9M | 8 | Construcții |
| DARMATECH SRL | 2.2M | 8 | Construcții |
| DANCONSTRUCT SRL | 2.2M | 8 | Construcții |
| BIL & BIL CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 8 | Construcții |
| PINDOM CONSION S.R.L. | 2.2M | 8 | Construcții |
| TIG NORD-VEST BUILD S.R.L. | 2.1M | 8 | Construcții |
| NEW ART CONSTRUCT SRL | 2.2M | 8 | Construcții |
| KRONBAUSTADT S.R.L. | 2.2M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.7%
- CA / angajat
- 270K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 534K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 534K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONSTRUCT GIRAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONSTRUCT GIRAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 8
- Profit
- 534K
- Rank RO
- #90.075
- EDITED TENT PROFESIONAL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 744K
- Rank RO
- #92.219
- CREATIV EDILITAR EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #97.576
- BRILLIANT SIA PROJECTS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #98.598
- DARMATECH SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 71.1K
- Rank RO
- #89.916
- DANCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #89.856
- BIL & BIL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #89.808
- PINDOM CONSION S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #89.796
- TIG NORD-VEST BUILD S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 47.6K
- Rank RO
- #90.387
- NEW ART CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 32.2K
- Rank RO
- #89.739
- KRONBAUSTADT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #89.718
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONSTRUCT GIRAL S.R.L.(current) | 2M | 8 | 534K | #90.075 |
| EDITED TENT PROFESIONAL S.R.L. | 2.1M | 8 | 744K | #92.219 |
| CREATIV EDILITAR EXPERT S.R.L. | 1.9M | 8 | 130K | #97.576 |
| BRILLIANT SIA PROJECTS S.R.L. | 1.9M | 8 | 1.1M | #98.598 |
| DARMATECH SRL | 2.2M | 8 | 71.1K | #89.916 |
| DANCONSTRUCT SRL | 2.2M | 8 | 276K | #89.856 |
| BIL & BIL CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 8 | 113K | #89.808 |
| PINDOM CONSION S.R.L. | 2.2M | 8 | 151K | #89.796 |
| TIG NORD-VEST BUILD S.R.L. | 2.1M | 8 | 47.6K | #90.387 |
| NEW ART CONSTRUCT SRL | 2.2M | 8 | 32.2K | #89.739 |
| KRONBAUSTADT S.R.L. | 2.2M | 8 | 1.4M | #89.718 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONSTRUCT GIRAL S.R.L.(you) | EDITED TENT PROFESIONAL S.R.L. | CREATIV EDILITAR EXPERT S.R.L. | BRILLIANT SIA PROJECTS S.R.L. | DARMATECH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 1.9M | 1.9M | 2.2M |
| Profit | 534K | 744K | 130K | 1.1M | 71.1K |
| Margin | 24,7% | 35,5% | 6,7% | 60,0% | 3,3% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONSTRUCT GIRAL S.R.L.”.