CONSIX CONSTRUCTII SRL
Revenue
5.1M
2024
Profit
525K
2024
Employees
16
2024
Margin
10,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONSIX CONSTRUCTII SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 5.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.825 la cifra de afaceri, #2.813 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONSIX CONSTRUCTII SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 5.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.825 la cifra de afaceri, #2.813 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.6× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ESCAPE GROUP SRL | 5.4M | 16 | Construcții |
| MICRO UNIVERSAL SRL | 5.1M | 15 | Construcții |
| GREEN GLOBAL INSTALLATION SRL | 4.7M | 16 | Construcții |
| B & I TRUCK SERVICE SRL | 5.2M | 15 | Construcții |
| THEOINCON BUSINESS S.R.L. | 4.9M | 17 | Construcții |
| SDS GENERAL BUSINESS TEAM S.R.L. | 4.9M | 15 | Construcții |
| NEBO INSTACONSTRUCT S.R.L. | 4.6M | 16 | Construcții |
| LIKAVENT SRL | 5.2M | 18 | Construcții |
| MIG ECO ENERGY SRL | 5.5M | 15 | Construcții |
| GEN & IUL TRADING SRL | 5.1M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.3%
- CA / angajat
- 320K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.1M
- Profit net
- 525K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.1M | 525K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONSIX CONSTRUCTII SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONSIX CONSTRUCTII SRL(current)
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 525K
- Rank RO
- #45.255
- ESCAPE GROUP SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 651K
- Rank RO
- #43.213
- MICRO UNIVERSAL SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 76.9K
- Rank RO
- #45.499
- GREEN GLOBAL INSTALLATION SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 41.1K
- Rank RO
- #48.251
- B & I TRUCK SERVICE SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 788K
- Rank RO
- #44.354
- THEOINCON BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 624K
- Rank RO
- #46.602
- SDS GENERAL BUSINESS TEAM S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 36.9K
- Rank RO
- #46.618
- NEBO INSTACONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #49.330
- LIKAVENT SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 717K
- Rank RO
- #44.780
- MIG ECO ENERGY SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #42.596
- GEN & IUL TRADING SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #45.387
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONSIX CONSTRUCTII SRL(current) | 5.1M | 16 | 525K | #45.255 |
| ESCAPE GROUP SRL | 5.4M | 16 | 651K | #43.213 |
| MICRO UNIVERSAL SRL | 5.1M | 15 | 76.9K | #45.499 |
| GREEN GLOBAL INSTALLATION SRL | 4.7M | 16 | 41.1K | #48.251 |
| B & I TRUCK SERVICE SRL | 5.2M | 15 | 788K | #44.354 |
| THEOINCON BUSINESS S.R.L. | 4.9M | 17 | 624K | #46.602 |
| SDS GENERAL BUSINESS TEAM S.R.L. | 4.9M | 15 | 36.9K | #46.618 |
| NEBO INSTACONSTRUCT S.R.L. | 4.6M | 16 | 1.1M | #49.330 |
| LIKAVENT SRL | 5.2M | 18 | 717K | #44.780 |
| MIG ECO ENERGY SRL | 5.5M | 15 | 1M | #42.596 |
| GEN & IUL TRADING SRL | 5.1M | 16 | 117K | #45.387 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONSIX CONSTRUCTII SRL(you) | ESCAPE GROUP SRL | MICRO UNIVERSAL SRL | GREEN GLOBAL INSTALLATION SRL | B & I TRUCK SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.1M | 5.4M | 5.1M | 4.7M | 5.2M |
| Profit | 525K | 651K | 76.9K | 41.1K | 788K |
| Margin | 10,3% | 12,0% | 1,5% | 0,9% | 15,0% |
| Employees | 16 | 16 | 15 | 16 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONSIX CONSTRUCTII SRL”.