CONPREST EDILITAR S.R.L.
Revenue
4.1M
2024
Profit
684K
2024
Employees
14
2024
Margin
16,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONPREST EDILITAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.945 la cifra de afaceri, #3.880 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONPREST EDILITAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.945 la cifra de afaceri, #3.880 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BUILDING M&M S.R.L. | 4M | 14 | Construcții |
| MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT S.R.L. | 4.3M | 14 | Construcții |
| CESENA SPEED GROUP SRL | 4.3M | 14 | Construcții |
| ZED SB CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 14 | Construcții |
| ARIANNA BUILDING COMPLEX S.R.L. | 4.4M | 14 | Construcții |
| KAELIS DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 14 | Construcții |
| MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L. | 4.4M | 14 | Construcții |
| TERMODEN INVEST S.R.L. | 4M | 14 | Construcții |
| ANTON METAL BAU SRL | 4M | 14 | Construcții |
| HELMAT S.R.L. | 4M | 14 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.1%
- CA / angajat
- 303K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.1M
- Profit net
- 684K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.1M | 684K | 14 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONPREST EDILITAR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONPREST EDILITAR S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 684K
- Rank RO
- #52.660
- BUILDING M&M S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 584K
- Rank RO
- #55.189
- MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 14
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #52.426
- CESENA SPEED GROUP SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #52.150
- ZED SB CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 14
- Profit
- -672K
- Rank RO
- #53.641
- ARIANNA BUILDING COMPLEX S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #51.445
- KAELIS DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 941K
- Rank RO
- #54.231
- MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 961K
- Rank RO
- #51.106
- TERMODEN INVEST S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 735K
- Rank RO
- #54.710
- ANTON METAL BAU SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #54.740
- HELMAT S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #54.812
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONPREST EDILITAR S.R.L.(current) | 4.1M | 14 | 684K | #52.660 |
| BUILDING M&M S.R.L. | 4M | 14 | 584K | #55.189 |
| MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT S.R.L. | 4.3M | 14 | -1.1M | #52.426 |
| CESENA SPEED GROUP SRL | 4.3M | 14 | 295K | #52.150 |
| ZED SB CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 14 | -672K | #53.641 |
| ARIANNA BUILDING COMPLEX S.R.L. | 4.4M | 14 | 179K | #51.445 |
| KAELIS DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 14 | 941K | #54.231 |
| MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L. | 4.4M | 14 | 961K | #51.106 |
| TERMODEN INVEST S.R.L. | 4M | 14 | 735K | #54.710 |
| ANTON METAL BAU SRL | 4M | 14 | 1.4M | #54.740 |
| HELMAT S.R.L. | 4M | 14 | 8.2K | #54.812 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONPREST EDILITAR S.R.L.(you) | BUILDING M&M S.R.L. | MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT S.R.L. | CESENA SPEED GROUP SRL | ZED SB CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.1M | 4M | 4.3M | 4.3M | 4.1M |
| Profit | 684K | 584K | -1.1M | 295K | -672K |
| Margin | 16,1% | 14,6% | -26,4% | 6,9% | -16,2% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONPREST EDILITAR S.R.L.”.