CONCRET CONSULT SRL
Revenue
52.3M
2024
Profit
2.1M
2024
Employees
25
2024
Margin
3,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONCRET CONSULT SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 52.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.457 la cifra de afaceri, #1.951 la profit, #1.896 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONCRET CONSULT SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 52.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.457 la cifra de afaceri, #1.951 la profit, #1.896 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 6.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CARGO STAR TRADING SRL | 52.4M | 24 | Comerț en-gros |
| MG BIOSOL DISTRIBUTION S.R.L. | 52M | 24 | Comerț en-gros |
| PRESTO CONSTRUCT SRL | 50.9M | 26 | Comerț en-gros |
| LOTOS DELICATESE SRL | 53.9M | 28 | Comerț en-gros |
| AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL | 54.6M | 28 | Comerț en-gros |
| PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL | 55.1M | 28 | Comerț en-gros |
| ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL | 55.3M | 28 | Comerț en-gros |
| M & N ITALY TRADING SRL | 53M | 25 | Comerț en-gros |
| KOMAX ROMANIA TRADING S.R.L. | 51.4M | 22 | Comerț en-gros |
| MAYOLY ROMANIA S.R.L. | 53.7M | 21 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.9%
- CA / angajat
- 2.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 52.3M
- Profit net
- 2.1M
- Angajați
- 25
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 52.3M | 2.1M | 25 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONCRET CONSULT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONCRET CONSULT SRL(current)
- Revenue
- 52.3M
- Employees
- 25
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #5.902
- CARGO STAR TRADING SRL
- Revenue
- 52.4M
- Employees
- 24
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #6.026
- MG BIOSOL DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 52M
- Employees
- 24
- Profit
- 4.2M
- Rank RO
- #6.075
- PRESTO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 50.9M
- Employees
- 26
- Profit
- 889K
- Rank RO
- #6.205
- LOTOS DELICATESE SRL
- Revenue
- 53.9M
- Employees
- 28
- Profit
- -300K
- Rank RO
- #5.876
- AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL
- Revenue
- 54.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 11.4M
- Rank RO
- #5.807
- PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 55.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #5.740
- ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL
- Revenue
- 55.3M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #5.723
- M & N ITALY TRADING SRL
- Revenue
- 53M
- Employees
- 25
- Profit
- 6.3M
- Rank RO
- #5.967
- KOMAX ROMANIA TRADING S.R.L.
- Revenue
- 51.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #6.142
- MAYOLY ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 53.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 6.8M
- Rank RO
- #5.892
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONCRET CONSULT SRL(current) | 52.3M | 25 | 2.1M | #5.902 |
| CARGO STAR TRADING SRL | 52.4M | 24 | 5.5M | #6.026 |
| MG BIOSOL DISTRIBUTION S.R.L. | 52M | 24 | 4.2M | #6.075 |
| PRESTO CONSTRUCT SRL | 50.9M | 26 | 889K | #6.205 |
| LOTOS DELICATESE SRL | 53.9M | 28 | -300K | #5.876 |
| AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL | 54.6M | 28 | 11.4M | #5.807 |
| PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL | 55.1M | 28 | 6.6M | #5.740 |
| ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL | 55.3M | 28 | 1.4M | #5.723 |
| M & N ITALY TRADING SRL | 53M | 25 | 6.3M | #5.967 |
| KOMAX ROMANIA TRADING S.R.L. | 51.4M | 22 | 4.8M | #6.142 |
| MAYOLY ROMANIA S.R.L. | 53.7M | 21 | 6.8M | #5.892 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONCRET CONSULT SRL(you) | CARGO STAR TRADING SRL | MG BIOSOL DISTRIBUTION S.R.L. | PRESTO CONSTRUCT SRL | LOTOS DELICATESE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 52.3M | 52.4M | 52M | 50.9M | 53.9M |
| Profit | 2.1M | 5.5M | 4.2M | 889K | -300K |
| Margin | 3,9% | 10,4% | 8,0% | 1,7% | -0,6% |
| Employees | 25 | 24 | 24 | 26 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONCRET CONSULT SRL”.