CONCORDIA LABORATORY SRL
Revenue
2.6M
2024
Profit
634K
2024
Employees
15
2024
Margin
24,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONCORDIA LABORATORY SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #150 la cifra de afaceri, #61 la profit, #48 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONCORDIA LABORATORY SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #150 la cifra de afaceri, #61 la profit, #48 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 5.6× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HELPET WORLD SRL | 2.8M | 13 | Activități profesionale |
| HEALTH-VET SRL | 2.8M | 13 | Activități profesionale |
| MEDICALVET SRL | 2.4M | 13 | Activități profesionale |
| CMV MAGAVET S.R.L. | 3.4M | 15 | Activități profesionale |
| DI-VET MEDICAL SRL | 2.4M | 12 | Activități profesionale |
| ADELISA VET S.R.L. | 3.2M | 14 | Activități profesionale |
| CENTRO VET BUCURESTI-DR.RUGINA SRL | 2.6M | 11 | Activități profesionale |
| MERYVET PETFARM SRL | 2.6M | 11 | Activități profesionale |
| INTERVET LTD CO S.R.L. | 2.9M | 12 | Activități profesionale |
| BIOVET SERV S.R.L. | 3.1M | 13 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.4%
- CA / angajat
- 173K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 634K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 634K | 15 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONCORDIA LABORATORY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONCORDIA LABORATORY SRL(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 634K
- Rank RO
- #76.229
- HELPET WORLD SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #73.108
- HEALTH-VET SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 27.4K
- Rank RO
- #72.119
- MEDICALVET SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #83.644
- CMV MAGAVET S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 680K
- Rank RO
- #61.937
- DI-VET MEDICAL SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #80.589
- ADELISA VET S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 511K
- Rank RO
- #64.680
- CENTRO VET BUCURESTI-DR.RUGINA SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 598K
- Rank RO
- #76.333
- MERYVET PETFARM SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #75.906
- INTERVET LTD CO S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #71.006
- BIOVET SERV S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #67.047
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONCORDIA LABORATORY SRL(current) | 2.6M | 15 | 634K | #76.229 |
| HELPET WORLD SRL | 2.8M | 13 | 113K | #73.108 |
| HEALTH-VET SRL | 2.8M | 13 | 27.4K | #72.119 |
| MEDICALVET SRL | 2.4M | 13 | 238K | #83.644 |
| CMV MAGAVET S.R.L. | 3.4M | 15 | 680K | #61.937 |
| DI-VET MEDICAL SRL | 2.4M | 12 | 128K | #80.589 |
| ADELISA VET S.R.L. | 3.2M | 14 | 511K | #64.680 |
| CENTRO VET BUCURESTI-DR.RUGINA SRL | 2.6M | 11 | 598K | #76.333 |
| MERYVET PETFARM SRL | 2.6M | 11 | 175K | #75.906 |
| INTERVET LTD CO S.R.L. | 2.9M | 12 | 175K | #71.006 |
| BIOVET SERV S.R.L. | 3.1M | 13 | 258K | #67.047 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONCORDIA LABORATORY SRL(you) | HELPET WORLD SRL | HEALTH-VET SRL | MEDICALVET SRL | CMV MAGAVET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.8M | 2.8M | 2.4M | 3.4M |
| Profit | 634K | 113K | 27.4K | 238K | 680K |
| Margin | 24,4% | 4,1% | 1,0% | 10,1% | 19,8% |
| Employees | 15 | 13 | 13 | 13 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONCORDIA LABORATORY SRL”.