CONCORDCONS ALEXA SRL
Revenue
458K
2024
Profit
181K
2024
Employees
4
2024
Margin
14,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONCORDCONS ALEXA SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 458K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #18.502 la cifra de afaceri, #13.114 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONCORDCONS ALEXA SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 458K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #18.502 la cifra de afaceri, #13.114 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROM-COM SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| GAVRIDOR SRL | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
| PROFLEX SB S.R.L. | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
| ONE BIJOUX S.R.L. | 1.4M | 4 | Comerț en-gros |
| AUTOMAT DRINK SRL | 1.4M | 4 | Comerț en-gros |
| REGEN SUNRISE ENERGY SRL | 1.4M | 4 | Comerț en-gros |
| ALVIS COMSERV SRL | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
| MORRA ACTIV SRL | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
| SANIOCOM SRL | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
| ANABELA SUD CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.6%
- CA / angajat
- 310K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 458K
- Profit net
- 181K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 458K | 181K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONCORDCONS ALEXA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONCORDCONS ALEXA SRL(current)
- Revenue
- 458K
- Employees
- 4
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #132.649
- AGROM-COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- -40.4K
- Rank RO
- #131.244
- GAVRIDOR SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- -247K
- Rank RO
- #137.062
- PROFLEX SB S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #138.818
- ONE BIJOUX S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #125.269
- AUTOMAT DRINK SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #123.135
- REGEN SUNRISE ENERGY SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- -105K
- Rank RO
- #121.849
- ALVIS COMSERV SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- -165K
- Rank RO
- #132.658
- MORRA ACTIV SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- -25.5K
- Rank RO
- #132.679
- SANIOCOM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #132.777
- ANABELA SUD CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #132.796
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONCORDCONS ALEXA SRL(current) | 458K | 4 | 181K | #132.649 |
| AGROM-COM SRL | 1.3M | 4 | -40.4K | #131.244 |
| GAVRIDOR SRL | 1.2M | 4 | -247K | #137.062 |
| PROFLEX SB S.R.L. | 1.2M | 4 | 175K | #138.818 |
| ONE BIJOUX S.R.L. | 1.4M | 4 | 22.3K | #125.269 |
| AUTOMAT DRINK SRL | 1.4M | 4 | 165K | #123.135 |
| REGEN SUNRISE ENERGY SRL | 1.4M | 4 | -105K | #121.849 |
| ALVIS COMSERV SRL | 1.2M | 4 | -165K | #132.658 |
| MORRA ACTIV SRL | 1.2M | 4 | -25.5K | #132.679 |
| SANIOCOM SRL | 1.2M | 4 | 123K | #132.777 |
| ANABELA SUD CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 4 | 10.3K | #132.796 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONCORDCONS ALEXA SRL(you) | AGROM-COM SRL | GAVRIDOR SRL | PROFLEX SB S.R.L. | ONE BIJOUX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 458K | 1.3M | 1.2M | 1.2M | 1.4M |
| Profit | 181K | -40.4K | -247K | 175K | 22.3K |
| Margin | 14,6% | -3,2% | -20,9% | 15,0% | 1,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONCORDCONS ALEXA SRL”.