CONBAC IMOBILIARE S.A.
Revenue
25.9M
2024
Profit
5.1M
2024
Employees
5
2024
Margin
19,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CONBAC IMOBILIARE S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Imobiliare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 25.9M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #230 la cifra de afaceri, #231 la profit, #1.007 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CONBAC IMOBILIARE S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Imobiliare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 25.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #230 la cifra de afaceri, #231 la profit, #1.007 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 23.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OMILOS ORADEA SRL | 27.6M | 5 | Imobiliare |
| MARIANO SRL | 24M | 5 | Imobiliare |
| G.S.A. CONCEPT 2017 SRL | 23M | 5 | Imobiliare |
| SOLAR SRL | 22.7M | 5 | Imobiliare |
| GENERALCOM SA | 32.1M | 5 | Imobiliare |
| NOVO PARC DOI SRL | 25.4M | 4 | Imobiliare |
| AMADEUS GROUP SRL | 27.7M | 6 | Imobiliare |
| MEGA COMPANY IMPORT EXPORT SRL | 19.3M | 5 | Imobiliare |
| NOVO PARC SRL | 18.9M | 5 | Imobiliare |
| IAROM SA | 23.8M | 4 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.5%
- CA / angajat
- 5.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 25.9M
- Profit net
- 5.1M
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 25.9M | 5.1M | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CONBAC IMOBILIARE S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CONBAC IMOBILIARE S.A.(current)
- Revenue
- 25.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #11.497
- OMILOS ORADEA SRL
- Revenue
- 27.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -18.4M
- Rank RO
- #10.881
- MARIANO SRL
- Revenue
- 24M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #12.236
- G.S.A. CONCEPT 2017 SRL
- Revenue
- 23M
- Employees
- 5
- Profit
- 8.9M
- Rank RO
- #12.759
- SOLAR SRL
- Revenue
- 22.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #12.881
- GENERALCOM SA
- Revenue
- 32.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 14.9M
- Rank RO
- #9.533
- NOVO PARC DOI SRL
- Revenue
- 25.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #11.716
- AMADEUS GROUP SRL
- Revenue
- 27.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 19.7M
- Rank RO
- #10.834
- MEGA COMPANY IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 19.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #14.948
- NOVO PARC SRL
- Revenue
- 18.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #15.201
- IAROM SA
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 23.3M
- Rank RO
- #12.339
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CONBAC IMOBILIARE S.A.(current) | 25.9M | 5 | 5.1M | #11.497 |
| OMILOS ORADEA SRL | 27.6M | 5 | -18.4M | #10.881 |
| MARIANO SRL | 24M | 5 | 2.6M | #12.236 |
| G.S.A. CONCEPT 2017 SRL | 23M | 5 | 8.9M | #12.759 |
| SOLAR SRL | 22.7M | 5 | 1.1M | #12.881 |
| GENERALCOM SA | 32.1M | 5 | 14.9M | #9.533 |
| NOVO PARC DOI SRL | 25.4M | 4 | 5.6M | #11.716 |
| AMADEUS GROUP SRL | 27.7M | 6 | 19.7M | #10.834 |
| MEGA COMPANY IMPORT EXPORT SRL | 19.3M | 5 | 3.4M | #14.948 |
| NOVO PARC SRL | 18.9M | 5 | 3.8M | #15.201 |
| IAROM SA | 23.8M | 4 | 23.3M | #12.339 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CONBAC IMOBILIARE S.A.(you) | OMILOS ORADEA SRL | MARIANO SRL | G.S.A. CONCEPT 2017 SRL | SOLAR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 25.9M | 27.6M | 24M | 23M | 22.7M |
| Profit | 5.1M | -18.4M | 2.6M | 8.9M | 1.1M |
| Margin | 19,5% | -66,7% | 10,6% | 38,8% | 4,9% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CONBAC IMOBILIARE S.A.”.