COMSIS INSTAL SRL
Revenue
2M
2024
Profit
230K
2024
Employees
5
2024
Margin
10,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COMSIS INSTAL SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #599 la cifra de afaceri, #444 la profit, #685 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COMSIS INSTAL SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #599 la cifra de afaceri, #444 la profit, #685 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIADATTA SRL | 2.1M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ARDEALUL OAS SRL | 2.1M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PREFABRICATE VEST PATRU S.A. | 2.2M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GABRIS BETON S.R.L. | 2M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PORCELAIN MANUFACTURES SRL | 1.6M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| NAD COM NECULA S.R.L. | 1.9M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CORSEBI SERV SRL | 1.9M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ASV SOLID TILE S.R.L. | 2.5M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STIP PRODEXPO SRL | 2.2M | 6 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GAVROMARM ART MASONRY SRL | 1.8M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.6%
- CA / angajat
- 433K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 230K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 230K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COMSIS INSTAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COMSIS INSTAL SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #89.822
- VIADATTA SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #90.875
- ARDEALUL OAS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 52.4K
- Rank RO
- #91.958
- PREFABRICATE VEST PATRU S.A.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 437K
- Rank RO
- #87.517
- GABRIS BETON S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #97.136
- PORCELAIN MANUFACTURES SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #112.265
- NAD COM NECULA S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 958K
- Rank RO
- #100.572
- CORSEBI SERV SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 840K
- Rank RO
- #100.789
- ASV SOLID TILE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #77.624
- STIP PRODEXPO SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 501K
- Rank RO
- #89.843
- GAVROMARM ART MASONRY SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- -74.2K
- Rank RO
- #103.479
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COMSIS INSTAL SRL(current) | 2M | 5 | 230K | #89.822 |
| VIADATTA SRL | 2.1M | 5 | 237K | #90.875 |
| ARDEALUL OAS SRL | 2.1M | 5 | 52.4K | #91.958 |
| PREFABRICATE VEST PATRU S.A. | 2.2M | 5 | 437K | #87.517 |
| GABRIS BETON S.R.L. | 2M | 5 | 161K | #97.136 |
| PORCELAIN MANUFACTURES SRL | 1.6M | 5 | 415K | #112.265 |
| NAD COM NECULA S.R.L. | 1.9M | 5 | 958K | #100.572 |
| CORSEBI SERV SRL | 1.9M | 5 | 840K | #100.789 |
| ASV SOLID TILE S.R.L. | 2.5M | 5 | 1.1M | #77.624 |
| STIP PRODEXPO SRL | 2.2M | 6 | 501K | #89.843 |
| GAVROMARM ART MASONRY SRL | 1.8M | 5 | -74.2K | #103.479 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COMSIS INSTAL SRL(you) | VIADATTA SRL | ARDEALUL OAS SRL | PREFABRICATE VEST PATRU S.A. | GABRIS BETON S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 2M |
| Profit | 230K | 237K | 52.4K | 437K | 161K |
| Margin | 10,6% | 11,1% | 2,5% | 19,5% | 8,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COMSIS INSTAL SRL”.