COMPEXIM SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
204K
2024
Employees
4
2024
Margin
13,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COMPEXIM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.372 la cifra de afaceri, #2.657 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COMPEXIM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.372 la cifra de afaceri, #2.657 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CREATIV AUTO SERVICE SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| EXCLUSIV MOTORS SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| ADI EURO TRANS SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| AUTOSORI S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| MARALEX AUTO CONCEPT S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| JOHN'S GARAGE SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| FAN COM S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| TRANSTUR SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| FOR SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| AUTOHILFE GRUP SRL | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.9%
- CA / angajat
- 368K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 204K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 204K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COMPEXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COMPEXIM SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #118.575
- CREATIV AUTO SERVICE SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #112.419
- EXCLUSIV MOTORS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #126.076
- ADI EURO TRANS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 47.4K
- Rank RO
- #118.538
- AUTOSORI S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -13.1K
- Rank RO
- #118.663
- MARALEX AUTO CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 85K
- Rank RO
- #118.781
- JOHN'S GARAGE SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 21.6K
- Rank RO
- #118.864
- FAN COM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #118.006
- TRANSTUR SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 63.7K
- Rank RO
- #117.758
- FOR SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 81.4K
- Rank RO
- #119.483
- AUTOHILFE GRUP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 48.6K
- Rank RO
- #117.629
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COMPEXIM SRL(current) | 1.5M | 4 | 204K | #118.575 |
| CREATIV AUTO SERVICE SRL | 1.6M | 4 | 175K | #112.419 |
| EXCLUSIV MOTORS SRL | 1.3M | 4 | 147K | #126.076 |
| ADI EURO TRANS SRL | 1.5M | 4 | 47.4K | #118.538 |
| AUTOSORI S.R.L. | 1.5M | 4 | -13.1K | #118.663 |
| MARALEX AUTO CONCEPT S.R.L. | 1.5M | 4 | 85K | #118.781 |
| JOHN'S GARAGE SRL | 1.5M | 4 | 21.6K | #118.864 |
| FAN COM S.R.L. | 1.5M | 4 | -271K | #118.006 |
| TRANSTUR SRL | 1.5M | 4 | 63.7K | #117.758 |
| FOR SRL | 1.5M | 4 | 81.4K | #119.483 |
| AUTOHILFE GRUP SRL | 1.5M | 4 | 48.6K | #117.629 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COMPEXIM SRL(you) | CREATIV AUTO SERVICE SRL | EXCLUSIV MOTORS SRL | ADI EURO TRANS SRL | AUTOSORI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.6M | 1.3M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | 204K | 175K | 147K | 47.4K | -13.1K |
| Margin | 13,9% | 11,0% | 11,0% | 3,2% | -0,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COMPEXIM SRL”.