COMPACT SERVICE A.B.C. SRL
Revenue
9.3M
2024
Profit
844K
2024
Employees
68
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COMPACT SERVICE A.B.C. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #194 la profit, #98 la număr angajați din 1.310 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COMPACT SERVICE A.B.C. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #194 la profit, #98 la număr angajați din 1.310 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 28.9M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 31
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 28) — 2024
Industry size
37.8B
RON revenue
Total companies
1.310
Total employees
41.046
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMVERSIS TOP SRL | 13.3M | 57 | Fabricare |
| JURGEN SCHLOSSER ARMATUREN ROMANIA S.R.L. | 12.7M | 65 | Fabricare |
| EMTECH SRL | 15.2M | 64 | Fabricare |
| WELDING CONSULTING PROD SRL | 16.7M | 68 | Fabricare |
| METALICA PROD SRL | 12.2M | 59 | Fabricare |
| TF SERVICE IMPEX S.R.L. | 10.9M | 55 | Fabricare |
| AVANTEC MANUFACTURING SOLUTIONS S.R.L. | 15.5M | 61 | Fabricare |
| UPRUC T.P.A. SRL | 18.2M | 69 | Fabricare |
| RESITA REDUCTOARE SI REGENERABILE S.A. | 17.4M | 72 | Fabricare |
| ASCO TOOLS S.A. | 14.1M | 52 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 28)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 196K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.3M
- Profit net
- 844K
- Angajați
- 68
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.3M | 844K | 68 |
Explore
Industry (CAEN 28)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COMPACT SERVICE A.B.C. SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COMPACT SERVICE A.B.C. SRL(current)
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 68
- Profit
- 844K
- Rank RO
- #20.546
- ROMVERSIS TOP SRL
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 57
- Profit
- -145K
- Rank RO
- #20.488
- JURGEN SCHLOSSER ARMATUREN ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 12.7M
- Employees
- 65
- Profit
- 457K
- Rank RO
- #21.324
- EMTECH SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 64
- Profit
- -574K
- Rank RO
- #18.329
- WELDING CONSULTING PROD SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 68
- Profit
- 547K
- Rank RO
- #16.960
- METALICA PROD SRL
- Revenue
- 12.2M
- Employees
- 59
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #22.137
- TF SERVICE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 55
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #24.274
- AVANTEC MANUFACTURING SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 61
- Profit
- -716K
- Rank RO
- #18.033
- UPRUC T.P.A. SRL
- Revenue
- 18.2M
- Employees
- 69
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #15.744
- RESITA REDUCTOARE SI REGENERABILE S.A.
- Revenue
- 17.4M
- Employees
- 72
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #16.351
- ASCO TOOLS S.A.
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 52
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #19.529
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COMPACT SERVICE A.B.C. SRL(current) | 9.3M | 68 | 844K | #20.546 |
| ROMVERSIS TOP SRL | 13.3M | 57 | -145K | #20.488 |
| JURGEN SCHLOSSER ARMATUREN ROMANIA S.R.L. | 12.7M | 65 | 457K | #21.324 |
| EMTECH SRL | 15.2M | 64 | -574K | #18.329 |
| WELDING CONSULTING PROD SRL | 16.7M | 68 | 547K | #16.960 |
| METALICA PROD SRL | 12.2M | 59 | 1.9M | #22.137 |
| TF SERVICE IMPEX S.R.L. | 10.9M | 55 | 191K | #24.274 |
| AVANTEC MANUFACTURING SOLUTIONS S.R.L. | 15.5M | 61 | -716K | #18.033 |
| UPRUC T.P.A. SRL | 18.2M | 69 | 2.9M | #15.744 |
| RESITA REDUCTOARE SI REGENERABILE S.A. | 17.4M | 72 | 1.7M | #16.351 |
| ASCO TOOLS S.A. | 14.1M | 52 | 1.2M | #19.529 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COMPACT SERVICE A.B.C. SRL(you) | ROMVERSIS TOP SRL | JURGEN SCHLOSSER ARMATUREN ROMANIA S.R.L. | EMTECH SRL | WELDING CONSULTING PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.3M | 13.3M | 12.7M | 15.2M | 16.7M |
| Profit | 844K | -145K | 457K | -574K | 547K |
| Margin | 6,3% | -1,1% | 3,6% | -3,8% | 3,3% |
| Employees | 68 | 57 | 65 | 64 | 68 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COMPACT SERVICE A.B.C. SRL”.