COMIND IMPEX 2003 S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
269K
2024
Employees
3
2024
Margin
15,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COMIND IMPEX 2003 S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.298 la cifra de afaceri, #7.149 la profit, #16.040 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COMIND IMPEX 2003 S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.298 la cifra de afaceri, #7.149 la profit, #16.040 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELIS DAM TRADE S.R.L. | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| CIMETI COM SRL | 1.9M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| GABIDO PLUS SRL | 1.9M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| EMMA 2000 S.R.L. | 1.6M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| GREENLAND SRL | 1.5M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| MYU FRESH S.R.L. | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| MONTE VASILE SRL | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| SILVER CAR SRL | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| UTIL FOREST TOOLS SRL | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
| SALINFITOFARM SRL | 1.7M | 3 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.5%
- CA / angajat
- 579K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 269K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 269K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COMIND IMPEX 2003 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COMIND IMPEX 2003 S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #105.768
- ELIS DAM TRADE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #107.560
- CIMETI COM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #100.172
- GABIDO PLUS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #97.853
- EMMA 2000 S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 3
- Profit
- 33.9K
- Rank RO
- #114.511
- GREENLAND SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #114.541
- MYU FRESH S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 58.2K
- Rank RO
- #105.767
- MONTE VASILE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 34.7K
- Rank RO
- #105.790
- SILVER CAR SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 67.2K
- Rank RO
- #105.795
- UTIL FOREST TOOLS SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #105.879
- SALINFITOFARM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #105.887
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COMIND IMPEX 2003 S.R.L.(current) | 1.7M | 3 | 269K | #105.768 |
| ELIS DAM TRADE S.R.L. | 1.7M | 3 | 256K | #107.560 |
| CIMETI COM SRL | 1.9M | 3 | 1.2K | #100.172 |
| GABIDO PLUS SRL | 1.9M | 3 | 89K | #97.853 |
| EMMA 2000 S.R.L. | 1.6M | 3 | 33.9K | #114.511 |
| GREENLAND SRL | 1.5M | 3 | 148K | #114.541 |
| MYU FRESH S.R.L. | 1.7M | 3 | 58.2K | #105.767 |
| MONTE VASILE SRL | 1.7M | 3 | 34.7K | #105.790 |
| SILVER CAR SRL | 1.7M | 3 | 67.2K | #105.795 |
| UTIL FOREST TOOLS SRL | 1.7M | 3 | 127K | #105.879 |
| SALINFITOFARM SRL | 1.7M | 3 | 393K | #105.887 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COMIND IMPEX 2003 S.R.L.(you) | ELIS DAM TRADE S.R.L. | CIMETI COM SRL | GABIDO PLUS SRL | EMMA 2000 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.9M | 1.9M | 1.6M |
| Profit | 269K | 256K | 1.2K | 89K | 33.9K |
| Margin | 15,5% | 15,1% | 0,1% | 4,6% | 2,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COMIND IMPEX 2003 S.R.L.”.