COM.EX-TUR SRL
Revenue
6.2M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
29
2024
Margin
17,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COM.EX-TUR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #868 la cifra de afaceri, #553 la profit, #625 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COM.EX-TUR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #868 la cifra de afaceri, #553 la profit, #625 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.6× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GALUCI IMPORT EXPORT S.R.L. | 6.4M | 29 | Alimentație și servicii |
| GALERIA BRAN SRL | 6.2M | 29 | Alimentație și servicii |
| CHEESE PASTA S.R.L. | 6.2M | 29 | Alimentație și servicii |
| RAVO COM SRL | 6.4M | 28 | Alimentație și servicii |
| BRITANNIA EVENTS SRL | 6.4M | 28 | Alimentație și servicii |
| TABCRIS PRODCOM S.R.L. | 6M | 29 | Alimentație și servicii |
| CARAMELS SRL | 6.5M | 28 | Alimentație și servicii |
| NA�IONALCOOP SRL | 6.2M | 28 | Alimentație și servicii |
| TYCHI AMETIST S.R.L. | 6.8M | 29 | Alimentație și servicii |
| CELEBRATE TASTE SRL | 6.3M | 31 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.2%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 29
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 1.1M | 29 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COM.EX-TUR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COM.EX-TUR SRL(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #38.090
- GALUCI IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #37.831
- GALERIA BRAN SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 29
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #38.508
- CHEESE PASTA S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 29
- Profit
- 669K
- Rank RO
- #38.583
- RAVO COM SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 28
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #37.894
- BRITANNIA EVENTS SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 28
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #37.758
- TABCRIS PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #39.741
- CARAMELS SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #37.341
- NA�IONALCOOP SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #38.874
- TYCHI AMETIST S.R.L.
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #36.000
- CELEBRATE TASTE SRL
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 31
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #38.042
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COM.EX-TUR SRL(current) | 6.2M | 29 | 1.1M | #38.090 |
| GALUCI IMPORT EXPORT S.R.L. | 6.4M | 29 | 1.9M | #37.831 |
| GALERIA BRAN SRL | 6.2M | 29 | 1M | #38.508 |
| CHEESE PASTA S.R.L. | 6.2M | 29 | 669K | #38.583 |
| RAVO COM SRL | 6.4M | 28 | 2.3M | #37.894 |
| BRITANNIA EVENTS SRL | 6.4M | 28 | 213K | #37.758 |
| TABCRIS PRODCOM S.R.L. | 6M | 29 | 1.1M | #39.741 |
| CARAMELS SRL | 6.5M | 28 | 158K | #37.341 |
| NA�IONALCOOP SRL | 6.2M | 28 | 108K | #38.874 |
| TYCHI AMETIST S.R.L. | 6.8M | 29 | 182K | #36.000 |
| CELEBRATE TASTE SRL | 6.3M | 31 | 30.7K | #38.042 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COM.EX-TUR SRL(you) | GALUCI IMPORT EXPORT S.R.L. | GALERIA BRAN SRL | CHEESE PASTA S.R.L. | RAVO COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.4M | 6.2M | 6.2M | 6.4M |
| Profit | 1.1M | 1.9M | 1M | 669K | 2.3M |
| Margin | 17,2% | 29,4% | 16,8% | 10,8% | 35,6% |
| Employees | 29 | 29 | 29 | 29 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COM.EX-TUR SRL”.