COMAGROD SRL
Revenue
27.8M
2024
Profit
1.6M
2024
Employees
1
2024
Margin
5,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COMAGROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 27.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.575 la cifra de afaceri, #2.613 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COMAGROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 27.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.575 la cifra de afaceri, #2.613 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.4× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTERCEREAL TRADING S.R.L. | 27.6M | 1 | Comerț en-gros |
| BELEZZA LUX S.R.L. | 28.2M | 1 | Comerț en-gros |
| LVE WEST GROUP S.R.L. | 28.2M | 1 | Comerț en-gros |
| 7SUN DISTRIBUITOR DE SISTEME PV S.R.L. | 27.3M | 1 | Comerț en-gros |
| PANUM OIL SERVICES SRL | 28.4M | 1 | Comerț en-gros |
| NU SKIN ENTERPRISES SRL | 27.1M | 1 | Comerț en-gros |
| FUTURE VISION TECH S.R.L. | 28.5M | 1 | Comerț en-gros |
| SPORTMED SYSTEMS SRL | 26.6M | 1 | Comerț en-gros |
| DISTRIBUZIONE COMMERCE SV S.R.L. | 29.8M | 1 | Comerț en-gros |
| FORTI.TRADE S.R.L. | 29.8M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.7%
- CA / angajat
- 27.8M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 27.8M
- Profit net
- 1.6M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 27.8M | 1.6M | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COMAGROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COMAGROD SRL(current)
- Revenue
- 27.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #10.804
- INTERCEREAL TRADING S.R.L.
- Revenue
- 27.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #10.859
- BELEZZA LUX S.R.L.
- Revenue
- 28.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #10.666
- LVE WEST GROUP S.R.L.
- Revenue
- 28.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #10.658
- 7SUN DISTRIBUITOR DE SISTEME PV S.R.L.
- Revenue
- 27.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -182K
- Rank RO
- #10.974
- PANUM OIL SERVICES SRL
- Revenue
- 28.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #10.583
- NU SKIN ENTERPRISES SRL
- Revenue
- 27.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #11.049
- FUTURE VISION TECH S.R.L.
- Revenue
- 28.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 346K
- Rank RO
- #10.539
- SPORTMED SYSTEMS SRL
- Revenue
- 26.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #11.237
- DISTRIBUZIONE COMMERCE SV S.R.L.
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 42.3K
- Rank RO
- #10.179
- FORTI.TRADE S.R.L.
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #10.154
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COMAGROD SRL(current) | 27.8M | 1 | 1.6M | #10.804 |
| INTERCEREAL TRADING S.R.L. | 27.6M | 1 | 326K | #10.859 |
| BELEZZA LUX S.R.L. | 28.2M | 1 | 172K | #10.666 |
| LVE WEST GROUP S.R.L. | 28.2M | 1 | 1.2M | #10.658 |
| 7SUN DISTRIBUITOR DE SISTEME PV S.R.L. | 27.3M | 1 | -182K | #10.974 |
| PANUM OIL SERVICES SRL | 28.4M | 1 | 14.4K | #10.583 |
| NU SKIN ENTERPRISES SRL | 27.1M | 1 | 116K | #11.049 |
| FUTURE VISION TECH S.R.L. | 28.5M | 1 | 346K | #10.539 |
| SPORTMED SYSTEMS SRL | 26.6M | 1 | 6.2M | #11.237 |
| DISTRIBUZIONE COMMERCE SV S.R.L. | 29.8M | 1 | 42.3K | #10.179 |
| FORTI.TRADE S.R.L. | 29.8M | 1 | 123K | #10.154 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COMAGROD SRL(you) | INTERCEREAL TRADING S.R.L. | BELEZZA LUX S.R.L. | LVE WEST GROUP S.R.L. | 7SUN DISTRIBUITOR DE SISTEME PV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 27.8M | 27.6M | 28.2M | 28.2M | 27.3M |
| Profit | 1.6M | 326K | 172K | 1.2M | -182K |
| Margin | 5,7% | 1,2% | 0,6% | 4,4% | -0,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COMAGROD SRL”.