COM LEMN DAC SRL
Revenue
328K
2024
Profit
-52.9K
2024
Employees
2
2024
Margin
-15,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COM LEMN DAC SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 328K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #3.304 la cifra de afaceri, #10.658 la profit, #2.313 la număr angajați din 11.968 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COM LEMN DAC SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 328K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -15.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #3.304 la cifra de afaceri, #10.658 la profit, #2.313 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -1.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MOTEL-CAMPING SILVIA S.R.L. | 341K | 2 | Cazare |
| HOTEL MERIDIAN SRL | 340K | 2 | Cazare |
| ECO SILVA BUILDING TUR S.R.L. | 342K | 2 | Cazare |
| EUROPE PREMIUM CARS S.R.L. | 342K | 2 | Cazare |
| RCZ TOUR TRAVEL SRL | 343K | 2 | Cazare |
| MARGARETA SRL | 343K | 2 | Cazare |
| GLORYZOL IOSIF S.R.L. | 339K | 2 | Cazare |
| RAMI IMPEX S.R.L. | 338K | 2 | Cazare |
| LEAGANUL BUCOVINEI SRL | 338K | 2 | Cazare |
| DAROSY RESIDENCE SRL | 345K | 2 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -15.5%
- CA / angajat
- 171K
- Scor risc (0–100)
- 58
- Percentil piață (CA)
- Top 31%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 328K
- Profit net
- -52.9K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 328K | -52.9K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COM LEMN DAC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COM LEMN DAC SRL(current)
- Revenue
- 328K
- Employees
- 2
- Profit
- -52.9K
- Rank RO
- #279.164
- MOTEL-CAMPING SILVIA S.R.L.
- Revenue
- 341K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #279.152
- HOTEL MERIDIAN SRL
- Revenue
- 340K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.8K
- Rank RO
- #279.430
- ECO SILVA BUILDING TUR S.R.L.
- Revenue
- 342K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #278.643
- EUROPE PREMIUM CARS S.R.L.
- Revenue
- 342K
- Employees
- 2
- Profit
- -180K
- Rank RO
- #278.599
- RCZ TOUR TRAVEL SRL
- Revenue
- 343K
- Employees
- 2
- Profit
- -306K
- Rank RO
- #278.466
- MARGARETA SRL
- Revenue
- 343K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #278.416
- GLORYZOL IOSIF S.R.L.
- Revenue
- 339K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.1K
- Rank RO
- #279.976
- RAMI IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 338K
- Employees
- 2
- Profit
- 57K
- Rank RO
- #280.484
- LEAGANUL BUCOVINEI SRL
- Revenue
- 338K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #280.517
- DAROSY RESIDENCE SRL
- Revenue
- 345K
- Employees
- 2
- Profit
- -59.6K
- Rank RO
- #277.655
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COM LEMN DAC SRL(current) | 328K | 2 | -52.9K | #279.164 |
| MOTEL-CAMPING SILVIA S.R.L. | 341K | 2 | 4.2K | #279.152 |
| HOTEL MERIDIAN SRL | 340K | 2 | 75.8K | #279.430 |
| ECO SILVA BUILDING TUR S.R.L. | 342K | 2 | 3.4K | #278.643 |
| EUROPE PREMIUM CARS S.R.L. | 342K | 2 | -180K | #278.599 |
| RCZ TOUR TRAVEL SRL | 343K | 2 | -306K | #278.466 |
| MARGARETA SRL | 343K | 2 | 13.3K | #278.416 |
| GLORYZOL IOSIF S.R.L. | 339K | 2 | 15.1K | #279.976 |
| RAMI IMPEX S.R.L. | 338K | 2 | 57K | #280.484 |
| LEAGANUL BUCOVINEI SRL | 338K | 2 | 5.9K | #280.517 |
| DAROSY RESIDENCE SRL | 345K | 2 | -59.6K | #277.655 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COM LEMN DAC SRL(you) | MOTEL-CAMPING SILVIA S.R.L. | HOTEL MERIDIAN SRL | ECO SILVA BUILDING TUR S.R.L. | EUROPE PREMIUM CARS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 328K | 341K | 340K | 342K | 342K |
| Profit | -52.9K | 4.2K | 75.8K | 3.4K | -180K |
| Margin | -15,5% | 1,2% | 22,3% | 1,0% | -52,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COM LEMN DAC SRL”.