Revenue

4.4K

2024

Profit

748 lei

2024

Employees

2024

Margin

17,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

COM-DZSEKI SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 4.4K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #31.290 la cifra de afaceri, #22.069 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
COM-DZSEKI SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 4.4K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #31.290 la cifra de afaceri, #22.069 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#31.290 din 39.568 companii

Top 79.1%

Vezi clasamentul

După profit

#22.069 din 39.568 companii

Top 55.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.4K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit17.0% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GOLD HANDWORK GROUP S.R.L.4.9K1Construcții
AMBILL S.R.L.3.9K1Construcții
DUAL VIO SRL4.4K1Construcții
DEFRICON S.R.L.4.4K1Construcții
Firma (CUI 50755901)4.4K1Construcții
MAURER SRL4.4K1Construcții
TREND GRES WALTER S.R.L.-D.4.4K1Construcții
EVERGREEN CONSTRUCT SERVICES S.R.L.4.4K1Construcții
BEATRICE PORTE & FINESTRE S.R.L.4.4K1Construcții
ENTER HOME SOLUTION SRL4.4K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.0%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 76%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.4K
    Profit net
    748 lei
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la COM-DZSEKI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCOM-DZSEKI SRL(you)GOLD HANDWORK GROUP S.R.L.AMBILL S.R.L.DUAL VIO SRLDEFRICON S.R.L.
Revenue
4.4K
4.9K
3.9K
4.4K
4.4K
Profit
748 lei
891 lei
2.3K
-14.9K
-39.4K
Margin
17,0%
18,2%
58,6%
-338,6%
-891,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “COM-DZSEKI SRL”.