COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
634K
2024
Profit
22.4K
2024
Employees
12
2024
Margin
3,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 634K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.244 la cifra de afaceri, #20.105 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 634K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.244 la cifra de afaceri, #20.105 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ORNAMENT BETON S.R.L. | 689K | 11 | Construcții |
| FORCE TEAM CONSULT SRL | 689K | 12 | Construcții |
| ELEMAD BUSINESS CONS S.R.L. | 694K | 12 | Construcții |
| ITALCOGIM SRL | 685K | 12 | Construcții |
| DAREMIN CONSTRUC�II S.R.L. | 716K | 12 | Construcții |
| SC�RI�OARA PRICONSERV SRL | 657K | 12 | Construcții |
| DARDEN CONSTRUCT S.R.L. | 732K | 12 | Construcții |
| HARMONEY CONSTRUCT S.R.L. | 648K | 12 | Construcții |
| BONANO CONSTRUCT SRL | 645K | 12 | Construcții |
| INTERIOR DESIGN&CLEAN LAND S.R.L. | 644K | 12 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.2%
- CA / angajat
- 57.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 634K
- Profit net
- 22.4K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 634K | 22.4K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 634K
- Employees
- 12
- Profit
- 22.4K
- Rank RO
- #190.941
- ORNAMENT BETON S.R.L.
- Revenue
- 689K
- Employees
- 11
- Profit
- 6.2K
- Rank RO
- #191.117
- FORCE TEAM CONSULT SRL
- Revenue
- 689K
- Employees
- 12
- Profit
- -21.9K
- Rank RO
- #191.157
- ELEMAD BUSINESS CONS S.R.L.
- Revenue
- 694K
- Employees
- 12
- Profit
- -61.1K
- Rank RO
- #190.214
- ITALCOGIM SRL
- Revenue
- 685K
- Employees
- 12
- Profit
- 14.1K
- Rank RO
- #191.727
- DAREMIN CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 716K
- Employees
- 12
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #186.984
- SC�RI�OARA PRICONSERV SRL
- Revenue
- 657K
- Employees
- 12
- Profit
- -56.2K
- Rank RO
- #196.486
- DARDEN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 732K
- Employees
- 12
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #184.569
- HARMONEY CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 648K
- Employees
- 12
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #198.013
- BONANO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 645K
- Employees
- 12
- Profit
- -339K
- Rank RO
- #198.477
- INTERIOR DESIGN&CLEAN LAND S.R.L.
- Revenue
- 644K
- Employees
- 12
- Profit
- -170K
- Rank RO
- #198.722
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L.(current) | 634K | 12 | 22.4K | #190.941 |
| ORNAMENT BETON S.R.L. | 689K | 11 | 6.2K | #191.117 |
| FORCE TEAM CONSULT SRL | 689K | 12 | -21.9K | #191.157 |
| ELEMAD BUSINESS CONS S.R.L. | 694K | 12 | -61.1K | #190.214 |
| ITALCOGIM SRL | 685K | 12 | 14.1K | #191.727 |
| DAREMIN CONSTRUC�II S.R.L. | 716K | 12 | 3.3K | #186.984 |
| SC�RI�OARA PRICONSERV SRL | 657K | 12 | -56.2K | #196.486 |
| DARDEN CONSTRUCT S.R.L. | 732K | 12 | 5.8K | #184.569 |
| HARMONEY CONSTRUCT S.R.L. | 648K | 12 | 11.4K | #198.013 |
| BONANO CONSTRUCT SRL | 645K | 12 | -339K | #198.477 |
| INTERIOR DESIGN&CLEAN LAND S.R.L. | 644K | 12 | -170K | #198.722 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L.(you) | ORNAMENT BETON S.R.L. | FORCE TEAM CONSULT SRL | ELEMAD BUSINESS CONS S.R.L. | ITALCOGIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 634K | 689K | 689K | 694K | 685K |
| Profit | 22.4K | 6.2K | -21.9K | -61.1K | 14.1K |
| Margin | 3,2% | 0,9% | -3,2% | -8,8% | 2,1% |
| Employees | 12 | 11 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COLOSAL CARDINAL CONSTRUCT S.R.L.”.