Revenue

276K

2024

Profit

-113K

2024

Employees

2

2024

Margin

-38,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

COLORVET FAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 276K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.714 la cifra de afaceri, #3.576 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
COLORVET FAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 276K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -38.1%).
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.714 la cifra de afaceri, #3.576 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.714 din 3.673 companii

Top 46.6%

Vezi clasamentul

După profit

#3.576 din 3.673 companii

Top 97.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.199 din 3.673 companii

Top 32.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri276K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit-38.1% vs medie industrie 8.4%

Compania este -4.5× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RULOVET S.R.L.300K2Activități profesionale
CABINET MEDICAL VETERINAR DR. DAVID C�LIN SRL300K2Activități profesionale
AQUA FARM S.R.L.287K2Activități profesionale
LAVIVET SRL327K2Activități profesionale
CABINET MEDICAL VETERINAR DR. �ENCHE EMILIAN SRL266K2Activități profesionale
IVOSAL S.R.L.265K2Activități profesionale
WEST ANIMAL SERVICE S.R.L.264K2Activități profesionale
VETCLINIC SRL296K2Activități profesionale
CLICK VET SRL296K2Activități profesionale
SPECTRUM VET SRL297K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-38.1%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
69
Percentil piață (CA)
Top 34%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    276K
    Profit net
    -113K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la COLORVET FAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCOLORVET FAL S.R.L.(you)RULOVET S.R.L.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. DAVID C�LIN SRLAQUA FARM S.R.L.LAVIVET SRL
Revenue
276K
300K
300K
287K
327K
Profit
-113K
130K
199K
-8.7K
72.8K
Margin
-38,1%
43,3%
66,2%
-3,0%
22,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “COLORVET FAL S.R.L.”.