COLD TECHNIC GROUP SRL
Revenue
8.3M
2024
Profit
578K
2024
Employees
12
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COLD TECHNIC GROUP SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #983 la cifra de afaceri, #2.590 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COLD TECHNIC GROUP SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #983 la cifra de afaceri, #2.590 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WEBER ENGINEERING S.R.L. | 9.7M | 12 | Construcții |
| TECHNOFLOOR SRL | 10.5M | 12 | Construcții |
| AIR TECH CONSULTING SRL | 10M | 13 | Construcții |
| DORU TERM-INSTAL S.R.L. | 9.6M | 12 | Construcții |
| SKI-AVRIL COATINGS SRL | 10.3M | 13 | Construcții |
| GAZMIND SRL | 8.8M | 13 | Construcții |
| FEREASTRA GECO S.R.L. | 9.2M | 12 | Construcții |
| VIOSIL INSTALCONSTRUCT SRL | 9.8M | 14 | Construcții |
| NOVO PRODCONSTRUCT SRL | 9.2M | 14 | Construcții |
| EURO HOUSE SRL | 10M | 12 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 793K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.3M
- Profit net
- 578K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.3M | 578K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COLD TECHNIC GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COLD TECHNIC GROUP SRL(current)
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 578K
- Rank RO
- #27.074
- WEBER ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #26.577
- TECHNOFLOOR SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #24.906
- AIR TECH CONSULTING SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 13
- Profit
- 598K
- Rank RO
- #26.035
- DORU TERM-INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 768K
- Rank RO
- #26.876
- SKI-AVRIL COATINGS SRL
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 953K
- Rank RO
- #25.308
- GAZMIND SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #29.041
- FEREASTRA GECO S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 859K
- Rank RO
- #27.771
- VIOSIL INSTALCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #26.516
- NOVO PRODCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 433K
- Rank RO
- #27.877
- EURO HOUSE SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #25.991
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COLD TECHNIC GROUP SRL(current) | 8.3M | 12 | 578K | #27.074 |
| WEBER ENGINEERING S.R.L. | 9.7M | 12 | 142K | #26.577 |
| TECHNOFLOOR SRL | 10.5M | 12 | 477K | #24.906 |
| AIR TECH CONSULTING SRL | 10M | 13 | 598K | #26.035 |
| DORU TERM-INSTAL S.R.L. | 9.6M | 12 | 768K | #26.876 |
| SKI-AVRIL COATINGS SRL | 10.3M | 13 | 953K | #25.308 |
| GAZMIND SRL | 8.8M | 13 | 5.5M | #29.041 |
| FEREASTRA GECO S.R.L. | 9.2M | 12 | 859K | #27.771 |
| VIOSIL INSTALCONSTRUCT SRL | 9.8M | 14 | 2.1M | #26.516 |
| NOVO PRODCONSTRUCT SRL | 9.2M | 14 | 433K | #27.877 |
| EURO HOUSE SRL | 10M | 12 | 1.5M | #25.991 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COLD TECHNIC GROUP SRL(you) | WEBER ENGINEERING S.R.L. | TECHNOFLOOR SRL | AIR TECH CONSULTING SRL | DORU TERM-INSTAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.3M | 9.7M | 10.5M | 10M | 9.6M |
| Profit | 578K | 142K | 477K | 598K | 768K |
| Margin | 6,1% | 1,5% | 4,5% | 6,0% | 8,0% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 13 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COLD TECHNIC GROUP SRL”.