COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.
Revenue
16.4M
2024
Profit
371K
2024
Employees
26
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 16.4M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #816 la cifra de afaceri, #2.907 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 16.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #816 la cifra de afaceri, #2.907 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 11.7× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 8.0× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANSMITI S.R.L. | 17.6M | 26 | Transport |
| PRO VIA EXPRESS S.R.L. | 17.5M | 26 | Transport |
| MIHAI-LUCA TRANS S.R.L. | 17.2M | 26 | Transport |
| ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L. | 17M | 26 | Transport |
| BCVO LOGISTICS SRL | 17.5M | 27 | Transport |
| OIATRANS SRL | 17.5M | 27 | Transport |
| INTERFRIGO LOGISTICS S.A. | 18.6M | 26 | Transport |
| GILLY TRANS SRL | 16.6M | 26 | Transport |
| KTRANS TRK S.R.L. | 18.1M | 27 | Transport |
| EXPERT CLASS SRL | 16.4M | 26 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CARAS-SEVERIN
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 677K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 16.4M
- Profit net
- 371K
- Angajați
- 26
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16.4M | 371K | 26 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #16.205
- TRANSMITI S.R.L.
- Revenue
- 17.6M
- Employees
- 26
- Profit
- 358K
- Rank RO
- #16.239
- PRO VIA EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #16.275
- MIHAI-LUCA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 26
- Profit
- 27K
- Rank RO
- #16.542
- ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 17M
- Employees
- 26
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #16.652
- BCVO LOGISTICS SRL
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #16.242
- OIATRANS SRL
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #16.299
- INTERFRIGO LOGISTICS S.A.
- Revenue
- 18.6M
- Employees
- 26
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #15.443
- GILLY TRANS SRL
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 26
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #16.986
- KTRANS TRK S.R.L.
- Revenue
- 18.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #15.841
- EXPERT CLASS SRL
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 837K
- Rank RO
- #17.176
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.(current) | 16.4M | 26 | 371K | #16.205 |
| TRANSMITI S.R.L. | 17.6M | 26 | 358K | #16.239 |
| PRO VIA EXPRESS S.R.L. | 17.5M | 26 | 2.4M | #16.275 |
| MIHAI-LUCA TRANS S.R.L. | 17.2M | 26 | 27K | #16.542 |
| ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L. | 17M | 26 | 664K | #16.652 |
| BCVO LOGISTICS SRL | 17.5M | 27 | 180K | #16.242 |
| OIATRANS SRL | 17.5M | 27 | 244K | #16.299 |
| INTERFRIGO LOGISTICS S.A. | 18.6M | 26 | -3.9M | #15.443 |
| GILLY TRANS SRL | 16.6M | 26 | 513K | #16.986 |
| KTRANS TRK S.R.L. | 18.1M | 27 | 3M | #15.841 |
| EXPERT CLASS SRL | 16.4M | 26 | 837K | #17.176 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.(you) | TRANSMITI S.R.L. | PRO VIA EXPRESS S.R.L. | MIHAI-LUCA TRANS S.R.L. | ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 16.4M | 17.6M | 17.5M | 17.2M | 17M |
| Profit | 371K | 358K | 2.4M | 27K | 664K |
| Margin | 2,1% | 2,0% | 14,0% | 0,2% | 3,9% |
| Employees | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.”.