COFFEE & BEVERAGE S.R.L.
Revenue
12M
2024
Profit
1.9M
2024
Employees
41
2024
Margin
15,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
COFFEE & BEVERAGE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 12M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #326 la cifra de afaceri, #236 la profit, #324 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- COFFEE & BEVERAGE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 12M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #326 la cifra de afaceri, #236 la profit, #324 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 10.8× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 9.6× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CANDIANO BURGER BAR SRL | 11.8M | 41 | Alimentație și servicii |
| BUCATEPEROATE SRL | 12.1M | 40 | Alimentație și servicii |
| TWINS DOWNTOWN SRL | 12M | 39 | Alimentație și servicii |
| PREMIER CATERING & EVENTS SRL | 12.1M | 39 | Alimentație și servicii |
| EXCLUSIV CATERING SRL | 11.3M | 41 | Alimentație și servicii |
| ROATA NOROCULUI S.R.L. | 11.6M | 40 | Alimentație și servicii |
| KX TEAMWORK S.R.L. | 11.8M | 39 | Alimentație și servicii |
| SALT & PEPER FOOD S.R.L. | 11.8M | 43 | Alimentație și servicii |
| SOLENA IMPORT - EXPORT SRL | 12.1M | 44 | Alimentație și servicii |
| TUCANO COFFEE SRL | 12.4M | 39 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.6%
- CA / angajat
- 294K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12M
- Profit net
- 1.9M
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12M | 1.9M | 41 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la COFFEE & BEVERAGE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- COFFEE & BEVERAGE S.R.L.(current)
- Revenue
- 12M
- Employees
- 41
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #22.321
- CANDIANO BURGER BAR SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 41
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #22.743
- BUCATEPEROATE SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #22.251
- TWINS DOWNTOWN SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 39
- Profit
- 957K
- Rank RO
- #22.322
- PREMIER CATERING & EVENTS SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #22.194
- EXCLUSIV CATERING SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 41
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #23.533
- ROATA NOROCULUI S.R.L.
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #23.109
- KX TEAMWORK S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 39
- Profit
- 87K
- Rank RO
- #22.713
- SALT & PEPER FOOD S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 43
- Profit
- 547K
- Rank RO
- #22.777
- SOLENA IMPORT - EXPORT SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 44
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #22.269
- TUCANO COFFEE SRL
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 39
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #21.844
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| COFFEE & BEVERAGE S.R.L.(current) | 12M | 41 | 1.9M | #22.321 |
| CANDIANO BURGER BAR SRL | 11.8M | 41 | 1.3M | #22.743 |
| BUCATEPEROATE SRL | 12.1M | 40 | 2.5M | #22.251 |
| TWINS DOWNTOWN SRL | 12M | 39 | 957K | #22.322 |
| PREMIER CATERING & EVENTS SRL | 12.1M | 39 | 1.1M | #22.194 |
| EXCLUSIV CATERING SRL | 11.3M | 41 | 2.5M | #23.533 |
| ROATA NOROCULUI S.R.L. | 11.6M | 40 | 2.9M | #23.109 |
| KX TEAMWORK S.R.L. | 11.8M | 39 | 87K | #22.713 |
| SALT & PEPER FOOD S.R.L. | 11.8M | 43 | 547K | #22.777 |
| SOLENA IMPORT - EXPORT SRL | 12.1M | 44 | 207K | #22.269 |
| TUCANO COFFEE SRL | 12.4M | 39 | 60.6K | #21.844 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | COFFEE & BEVERAGE S.R.L.(you) | CANDIANO BURGER BAR SRL | BUCATEPEROATE SRL | TWINS DOWNTOWN SRL | PREMIER CATERING & EVENTS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12M | 11.8M | 12.1M | 12M | 12.1M |
| Profit | 1.9M | 1.3M | 2.5M | 957K | 1.1M |
| Margin | 15,6% | 11,4% | 21,0% | 7,9% | 9,4% |
| Employees | 41 | 41 | 40 | 39 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “COFFEE & BEVERAGE S.R.L.”.