CND POWER CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
490K
2024
Employees
1
2024
Margin
40,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CND POWER CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.330 la cifra de afaceri, #5.162 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CND POWER CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.330 la cifra de afaceri, #5.162 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROFESSIONAL GLOBAL BUSINESS S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| IRCAD STEEL S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| DINAMIC COMPANY SRL | 1.2M | 1 | Construcții |
| MD MODERN CONSULTING S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| PEREVO R.E. BUCHAREST S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| C&L TRANS CONS SPEED S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| LUXURY RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| BEST TOP CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| VEN PREMIUM HOME S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
| VATCO MANAGEMENT&CONSULTING S.R.L. | 1.2M | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 40.6%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 490K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 490K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CND POWER CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CND POWER CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 490K
- Rank RO
- #135.177
- PROFESSIONAL GLOBAL BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 640K
- Rank RO
- #135.203
- IRCAD STEEL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #135.295
- DINAMIC COMPANY SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #135.326
- MD MODERN CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 332K
- Rank RO
- #134.926
- PEREVO R.E. BUCHAREST S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- -546K
- Rank RO
- #134.590
- C&L TRANS CONS SPEED S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #135.768
- LUXURY RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 69K
- Rank RO
- #134.397
- BEST TOP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 711K
- Rank RO
- #136.017
- VEN PREMIUM HOME S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 962K
- Rank RO
- #136.040
- VATCO MANAGEMENT&CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #136.052
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CND POWER CONSTRUCT S.R.L.(current) | 1.2M | 1 | 490K | #135.177 |
| PROFESSIONAL GLOBAL BUSINESS S.R.L. | 1.2M | 1 | 640K | #135.203 |
| IRCAD STEEL S.R.L. | 1.2M | 1 | 27.6K | #135.295 |
| DINAMIC COMPANY SRL | 1.2M | 1 | -1.3M | #135.326 |
| MD MODERN CONSULTING S.R.L. | 1.2M | 1 | 332K | #134.926 |
| PEREVO R.E. BUCHAREST S.R.L. | 1.2M | 1 | -546K | #134.590 |
| C&L TRANS CONS SPEED S.R.L. | 1.2M | 1 | 349K | #135.768 |
| LUXURY RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 1 | 69K | #134.397 |
| BEST TOP CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 1 | 711K | #136.017 |
| VEN PREMIUM HOME S.R.L. | 1.2M | 1 | 962K | #136.040 |
| VATCO MANAGEMENT&CONSULTING S.R.L. | 1.2M | 1 | 384K | #136.052 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CND POWER CONSTRUCT S.R.L.(you) | PROFESSIONAL GLOBAL BUSINESS S.R.L. | IRCAD STEEL S.R.L. | DINAMIC COMPANY SRL | MD MODERN CONSULTING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 490K | 640K | 27.6K | -1.3M | 332K |
| Margin | 40,6% | 53,0% | 2,3% | -108,5% | 27,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CND POWER CONSTRUCT S.R.L.”.