CMV VINGAVET S.R.L.
Revenue
209K
2024
Profit
-3.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
-1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CMV VINGAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.244 la cifra de afaceri, #2.863 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CMV VINGAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.244 la cifra de afaceri, #2.863 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IRIMIE DOIVET S.R.L. | 222K | 4 | Activități profesionale |
| SANTRANS MARINCOR S.R.L. | 180K | 4 | Activități profesionale |
| FARMAVET S.R.L. | 212K | 4 | Activități profesionale |
| �ULEA VET S.R.L. | 219K | 4 | Activități profesionale |
| ORTOVET EXCELSIOR SRL | 198K | 4 | Activități profesionale |
| TRIOVET SERV S.R.L. | 198K | 4 | Activități profesionale |
| NASKRET SRL | 222K | 4 | Activități profesionale |
| URSUT VET SRL | 196K | 4 | Activități profesionale |
| FANGI-VET SRL | 194K | 4 | Activități profesionale |
| RASTAN VET S.R.L. | 235K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.6%
- CA / angajat
- 52.3K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 209K
- Profit net
- -3.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 209K | -3.3K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CMV VINGAVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CMV VINGAVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 209K
- Employees
- 4
- Profit
- -3.3K
- Rank RO
- #379.236
- IRIMIE DOIVET S.R.L.
- Revenue
- 222K
- Employees
- 4
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #368.725
- SANTRANS MARINCOR S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 4
- Profit
- -97.2K
- Rank RO
- #404.456
- FARMAVET S.R.L.
- Revenue
- 212K
- Employees
- 4
- Profit
- -5.2K
- Rank RO
- #377.012
- �ULEA VET S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 4
- Profit
- -58.5K
- Rank RO
- #371.447
- ORTOVET EXCELSIOR SRL
- Revenue
- 198K
- Employees
- 4
- Profit
- -46.9K
- Rank RO
- #388.790
- TRIOVET SERV S.R.L.
- Revenue
- 198K
- Employees
- 4
- Profit
- -68.2K
- Rank RO
- #389.146
- NASKRET SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #368.852
- URSUT VET SRL
- Revenue
- 196K
- Employees
- 4
- Profit
- 876 lei
- Rank RO
- #390.838
- FANGI-VET SRL
- Revenue
- 194K
- Employees
- 4
- Profit
- -31.8K
- Rank RO
- #392.090
- RASTAN VET S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #358.814
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CMV VINGAVET S.R.L.(current) | 209K | 4 | -3.3K | #379.236 |
| IRIMIE DOIVET S.R.L. | 222K | 4 | 12K | #368.725 |
| SANTRANS MARINCOR S.R.L. | 180K | 4 | -97.2K | #404.456 |
| FARMAVET S.R.L. | 212K | 4 | -5.2K | #377.012 |
| �ULEA VET S.R.L. | 219K | 4 | -58.5K | #371.447 |
| ORTOVET EXCELSIOR SRL | 198K | 4 | -46.9K | #388.790 |
| TRIOVET SERV S.R.L. | 198K | 4 | -68.2K | #389.146 |
| NASKRET SRL | 222K | 4 | 8.9K | #368.852 |
| URSUT VET SRL | 196K | 4 | 876 lei | #390.838 |
| FANGI-VET SRL | 194K | 4 | -31.8K | #392.090 |
| RASTAN VET S.R.L. | 235K | 4 | 5.4K | #358.814 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CMV VINGAVET S.R.L.(you) | IRIMIE DOIVET S.R.L. | SANTRANS MARINCOR S.R.L. | FARMAVET S.R.L. | �ULEA VET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 209K | 222K | 180K | 212K | 219K |
| Profit | -3.3K | 12K | -97.2K | -5.2K | -58.5K |
| Margin | -1,6% | 5,4% | -53,9% | -2,5% | -26,7% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CMV VINGAVET S.R.L.”.