CMC OPTIMA SRL
Revenue
76.4K
2024
Profit
20.8K
2024
Employees
—
2024
Margin
27,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CMC OPTIMA SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 76.4K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #39.296 la cifra de afaceri, #20.473 la profit, #47.382 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CMC OPTIMA SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 76.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #39.296 la cifra de afaceri, #20.473 la profit, #47.382 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 6.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CUPLIROX SPEED TAXI S.R.L. | 76.5K | 1 | Transport |
| NIAA SPEDITION SRL | 76.4K | 1 | Transport |
| SADINA COMERT SRL | 76.4K | 1 | Transport |
| ASD DRIVE SRL | 76.6K | 1 | Transport |
| NMS CONSTRUCT GRUP SRL | 76.3K | 1 | Transport |
| SARAUL LOGISTIC S.R.L. | 76.2K | 1 | Transport |
| FLORISIL S.R.L. | 76.2K | 1 | Transport |
| MAGDAVID AUTOTAX S.R.L. | 76.7K | 1 | Transport |
| VECTORIUS CO SRL | 76.7K | 1 | Transport |
| NEL DRIVE SRL | 76.1K | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.2%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 58%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 76.4K
- Profit net
- 20.8K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.4K | 20.8K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CMC OPTIMA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CMC OPTIMA SRL(current)
- Revenue
- 76.4K
- Employees
- 0
- Profit
- 20.8K
- Rank RO
- #523.472
- CUPLIROX SPEED TAXI S.R.L.
- Revenue
- 76.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.6K
- Rank RO
- #523.449
- NIAA SPEDITION SRL
- Revenue
- 76.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #523.529
- SADINA COMERT SRL
- Revenue
- 76.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -30.7K
- Rank RO
- #523.563
- ASD DRIVE SRL
- Revenue
- 76.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #523.214
- NMS CONSTRUCT GRUP SRL
- Revenue
- 76.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.5K
- Rank RO
- #523.712
- SARAUL LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 76.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.5K
- Rank RO
- #523.731
- FLORISIL S.R.L.
- Revenue
- 76.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 31.3K
- Rank RO
- #523.765
- MAGDAVID AUTOTAX S.R.L.
- Revenue
- 76.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.4K
- Rank RO
- #523.123
- VECTORIUS CO SRL
- Revenue
- 76.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -20.1K
- Rank RO
- #523.080
- NEL DRIVE SRL
- Revenue
- 76.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.6K
- Rank RO
- #523.856
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CMC OPTIMA SRL(current) | 76.4K | 0 | 20.8K | #523.472 |
| CUPLIROX SPEED TAXI S.R.L. | 76.5K | 1 | -5.6K | #523.449 |
| NIAA SPEDITION SRL | 76.4K | 1 | -3.1K | #523.529 |
| SADINA COMERT SRL | 76.4K | 1 | -30.7K | #523.563 |
| ASD DRIVE SRL | 76.6K | 1 | 3.3K | #523.214 |
| NMS CONSTRUCT GRUP SRL | 76.3K | 1 | -34.5K | #523.712 |
| SARAUL LOGISTIC S.R.L. | 76.2K | 1 | -19.5K | #523.731 |
| FLORISIL S.R.L. | 76.2K | 1 | 31.3K | #523.765 |
| MAGDAVID AUTOTAX S.R.L. | 76.7K | 1 | -19.4K | #523.123 |
| VECTORIUS CO SRL | 76.7K | 1 | -20.1K | #523.080 |
| NEL DRIVE SRL | 76.1K | 1 | -9.6K | #523.856 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CMC OPTIMA SRL(you) | CUPLIROX SPEED TAXI S.R.L. | NIAA SPEDITION SRL | SADINA COMERT SRL | ASD DRIVE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 76.4K | 76.5K | 76.4K | 76.4K | 76.6K |
| Profit | 20.8K | -5.6K | -3.1K | -30.7K | 3.3K |
| Margin | 27,2% | -7,3% | -4,0% | -40,2% | 4,3% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CMC OPTIMA SRL”.