CMC GROUP SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
-325K
2024
Employees
4
2024
Margin
-30,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CMC GROUP SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #1.092 la cifra de afaceri, #3.253 la profit, #1.005 la număr angajați din 3.364 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CMC GROUP SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -30.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #1.092 la cifra de afaceri, #3.253 la profit, #1.005 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -6.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FASTFOLY SAL S.R.L. | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| EUROPLAST REAL CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| VALENCO INDUSTRY SRL | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| EXPERT MAISTER SRL | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| GREENTANKS SRL | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| GETICA STAR S.R.L. | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| H.E.I.V. S.R.L. | 1.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MODERN PLEX S.R.L. | 1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ANNADI SRL | 1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| FABRICA DE FOLII S.R.L. | 1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -30.1%
- CA / angajat
- 270K
- Scor risc (0–100)
- 65
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- -325K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | -325K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CMC GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CMC GROUP SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- -325K
- Rank RO
- #145.775
- FASTFOLY SAL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 64K
- Rank RO
- #145.756
- EUROPLAST REAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #144.601
- VALENCO INDUSTRY SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 42.7K
- Rank RO
- #147.068
- EXPERT MAISTER SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- -66.4K
- Rank RO
- #144.360
- GREENTANKS SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- -119K
- Rank RO
- #147.942
- GETICA STAR S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 38.8K
- Rank RO
- #142.921
- H.E.I.V. S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- -148K
- Rank RO
- #142.808
- MODERN PLEX S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -212K
- Rank RO
- #149.737
- ANNADI SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 24.4K
- Rank RO
- #150.793
- FABRICA DE FOLII S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 78.1K
- Rank RO
- #151.353
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CMC GROUP SRL(current) | 1.1M | 4 | -325K | #145.775 |
| FASTFOLY SAL S.R.L. | 1.1M | 4 | 64K | #145.756 |
| EUROPLAST REAL CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 4 | 219K | #144.601 |
| VALENCO INDUSTRY SRL | 1.1M | 4 | 42.7K | #147.068 |
| EXPERT MAISTER SRL | 1.1M | 4 | -66.4K | #144.360 |
| GREENTANKS SRL | 1.1M | 4 | -119K | #147.942 |
| GETICA STAR S.R.L. | 1.1M | 4 | 38.8K | #142.921 |
| H.E.I.V. S.R.L. | 1.1M | 4 | -148K | #142.808 |
| MODERN PLEX S.R.L. | 1M | 4 | -212K | #149.737 |
| ANNADI SRL | 1M | 4 | 24.4K | #150.793 |
| FABRICA DE FOLII S.R.L. | 1M | 4 | 78.1K | #151.353 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CMC GROUP SRL(you) | FASTFOLY SAL S.R.L. | EUROPLAST REAL CONSTRUCT S.R.L. | VALENCO INDUSTRY SRL | EXPERT MAISTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M |
| Profit | -325K | 64K | 219K | 42.7K | -66.4K |
| Margin | -30,1% | 5,9% | 20,0% | 4,0% | -6,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CMC GROUP SRL”.