CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL
Revenue
471K
2024
Profit
2.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.742 la cifra de afaceri, #25.600 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #15.742 la cifra de afaceri, #25.600 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ENACHE UNIVERSAL CONSTRUCT SRL | 565K | 4 | Construcții |
| TOP MALER S.R.L. | 577K | 4 | Construcții |
| BDWOOD FACTORY SRL | 578K | 4 | Construcții |
| EURO GABRIEL CONSTRUCT DESIGN SRL | 581K | 4 | Construcții |
| BOMAX BUSINESS ONE SRL | 590K | 4 | Construcții |
| DIAMOND EMPIRE S.R.L. | 600K | 4 | Construcții |
| VART CONSTRUCT INSTAL SUD SRL | 527K | 4 | Construcții |
| MANOLE INVESTMENT CONSTRUCT SRL | 615K | 4 | Construcții |
| CTA TOP CREW S.R.L. | 617K | 4 | Construcții |
| MSS SUPPORT CONSTRUCT S.R.L. | 618K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 142K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 471K
- Profit net
- 2.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 471K | 2.3K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 471K
- Employees
- 4
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #213.659
- ENACHE UNIVERSAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 565K
- Employees
- 4
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #214.141
- TOP MALER S.R.L.
- Revenue
- 577K
- Employees
- 4
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #211.583
- BDWOOD FACTORY SRL
- Revenue
- 578K
- Employees
- 4
- Profit
- -90.9K
- Rank RO
- #211.433
- EURO GABRIEL CONSTRUCT DESIGN SRL
- Revenue
- 581K
- Employees
- 4
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #210.828
- BOMAX BUSINESS ONE SRL
- Revenue
- 590K
- Employees
- 4
- Profit
- 34.8K
- Rank RO
- #209.034
- DIAMOND EMPIRE S.R.L.
- Revenue
- 600K
- Employees
- 4
- Profit
- 48.9K
- Rank RO
- #207.058
- VART CONSTRUCT INSTAL SUD SRL
- Revenue
- 527K
- Employees
- 4
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #222.439
- MANOLE INVESTMENT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 615K
- Employees
- 4
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #204.167
- CTA TOP CREW S.R.L.
- Revenue
- 617K
- Employees
- 4
- Profit
- -60.3K
- Rank RO
- #203.643
- MSS SUPPORT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 618K
- Employees
- 4
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #203.517
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL(current) | 471K | 4 | 2.3K | #213.659 |
| ENACHE UNIVERSAL CONSTRUCT SRL | 565K | 4 | 238K | #214.141 |
| TOP MALER S.R.L. | 577K | 4 | 200K | #211.583 |
| BDWOOD FACTORY SRL | 578K | 4 | -90.9K | #211.433 |
| EURO GABRIEL CONSTRUCT DESIGN SRL | 581K | 4 | 342K | #210.828 |
| BOMAX BUSINESS ONE SRL | 590K | 4 | 34.8K | #209.034 |
| DIAMOND EMPIRE S.R.L. | 600K | 4 | 48.9K | #207.058 |
| VART CONSTRUCT INSTAL SUD SRL | 527K | 4 | 26K | #222.439 |
| MANOLE INVESTMENT CONSTRUCT SRL | 615K | 4 | -132K | #204.167 |
| CTA TOP CREW S.R.L. | 617K | 4 | -60.3K | #203.643 |
| MSS SUPPORT CONSTRUCT S.R.L. | 618K | 4 | 137K | #203.517 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL(you) | ENACHE UNIVERSAL CONSTRUCT SRL | TOP MALER S.R.L. | BDWOOD FACTORY SRL | EURO GABRIEL CONSTRUCT DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 471K | 565K | 577K | 578K | 581K |
| Profit | 2.3K | 238K | 200K | -90.9K | 342K |
| Margin | 0,4% | 42,1% | 34,7% | -15,7% | 59,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CMA EXIGENT CONSTRUCT SRL”.