Revenue

24.5K

2024

Profit

13.7K

2024

Employees

2024

Margin

55,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CIVIL CORP ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 24.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #21.775 la cifra de afaceri, #15.545 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CIVIL CORP ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 24.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #21.775 la cifra de afaceri, #15.545 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.775 din 28.608 companii

Top 76.1%

Vezi clasamentul

După profit

#15.545 din 28.608 companii

Top 54.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.939 din 28.608 companii

Top 73.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri24.5K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit55.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MS ENVIROBAU S.R.L.25K1Activități profesionale
NORKAD DC SRL25K1Activități profesionale
P & A CONSULTING S.R.L.24K1Activități profesionale
TOPOMETRIC SOLUTIONS S.R.L.25.6K1Activități profesionale
ARH ICA S.R.L.23.7K1Activități profesionale
ATELIER ICONIC S.R.L.25.8K1Activități profesionale
ALPHARCH.CODESIGN S.R.L.25.9K1Activități profesionale
TEHNO-URB PROIECT SRL26K1Activități profesionale
AIBUILDING S.R.L.26.2K1Activități profesionale
AD TOPO S.R.L.26.4K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
55.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 69%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    24.5K
    Profit net
    13.7K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CIVIL CORP ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCIVIL CORP ENGINEERING S.R.L.(you)MS ENVIROBAU S.R.L.NORKAD DC SRLP & A CONSULTING S.R.L.TOPOMETRIC SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
24.5K
25K
25K
24K
25.6K
Profit
13.7K
18.5K
1.6K
17.7K
-33.4K
Margin
55,5%
73,9%
6,2%
73,7%
-130,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CIVIL CORP ENGINEERING S.R.L.”.