CIOPLEI FOREST 2004 SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
90.8K
2024
Employees
7
2024
Margin
2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CIOPLEI FOREST 2004 SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #440 la cifra de afaceri, #1.190 la profit, #688 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CIOPLEI FOREST 2004 SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #440 la cifra de afaceri, #1.190 la profit, #688 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WOOD FOREST SPEDITION SRL | 3.8M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VICILANDFOREST C.G.H. SRL | 3.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GEO MURARU FOREST 2004 S.R.L. | 3.7M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BOGDANO FOREST 2004 SRL | 3.9M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FURY FOREST SRL | 3.6M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| NICDAL S.R.L. | 4.1M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| IMPEX TRANSCOM MAGURA S.R.L. | 3.4M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SAHARA GOLD S.R.L. | 3.4M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| RACHITISU SRL | 3.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LAFANTE S.R.L. | 3.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.4%
- CA / angajat
- 535K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 90.8K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 90.8K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CIOPLEI FOREST 2004 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CIOPLEI FOREST 2004 SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 90.8K
- Rank RO
- #57.992
- WOOD FOREST SPEDITION SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 63.8K
- Rank RO
- #56.893
- VICILANDFOREST C.G.H. SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 688K
- Rank RO
- #63.440
- GEO MURARU FOREST 2004 S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 616K
- Rank RO
- #58.253
- BOGDANO FOREST 2004 SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #56.658
- FURY FOREST SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #59.742
- NICDAL S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #54.473
- IMPEX TRANSCOM MAGURA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #61.772
- SAHARA GOLD S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 16.1K
- Rank RO
- #62.184
- RACHITISU SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -164K
- Rank RO
- #63.277
- LAFANTE S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 87K
- Rank RO
- #63.923
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CIOPLEI FOREST 2004 SRL(current) | 2.9M | 7 | 90.8K | #57.992 |
| WOOD FOREST SPEDITION SRL | 3.8M | 7 | 63.8K | #56.893 |
| VICILANDFOREST C.G.H. SRL | 3.3M | 7 | 688K | #63.440 |
| GEO MURARU FOREST 2004 S.R.L. | 3.7M | 8 | 616K | #58.253 |
| BOGDANO FOREST 2004 SRL | 3.9M | 8 | 178K | #56.658 |
| FURY FOREST SRL | 3.6M | 7 | 300K | #59.742 |
| NICDAL S.R.L. | 4.1M | 7 | 442K | #54.473 |
| IMPEX TRANSCOM MAGURA S.R.L. | 3.4M | 7 | 654K | #61.772 |
| SAHARA GOLD S.R.L. | 3.4M | 7 | 16.1K | #62.184 |
| RACHITISU SRL | 3.3M | 7 | -164K | #63.277 |
| LAFANTE S.R.L. | 3.3M | 7 | 87K | #63.923 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CIOPLEI FOREST 2004 SRL(you) | WOOD FOREST SPEDITION SRL | VICILANDFOREST C.G.H. SRL | GEO MURARU FOREST 2004 S.R.L. | BOGDANO FOREST 2004 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 3.8M | 3.3M | 3.7M | 3.9M |
| Profit | 90.8K | 63.8K | 688K | 616K | 178K |
| Margin | 2,4% | 1,7% | 20,7% | 16,5% | 4,6% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CIOPLEI FOREST 2004 SRL”.