CIMREX SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
7.5K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CIMREX SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #1.319 la cifra de afaceri, #4.848 la profit, #1.256 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CIMREX SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #1.319 la cifra de afaceri, #4.848 la profit, #1.256 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MICOLI CASA SRL | 1.4M | 6 | Cazare |
| SERTUR SRL | 1.4M | 6 | Cazare |
| PRIVATNA RADNJA COD OMERA S.R.L. | 1.6M | 6 | Cazare |
| KLABEN SRL | 1.5M | 6 | Cazare |
| SOHOTOUR S.R.L. | 1.5M | 6 | Cazare |
| OMARIS S.R.L. | 1.5M | 6 | Cazare |
| ARGENTIA SRL | 1.5M | 6 | Cazare |
| OLD LINE PLUS S.R.L. | 1.6M | 6 | Cazare |
| FARCOM SRL | 1.6M | 6 | Cazare |
| HOTEL OBELISC S.R.L. | 1.6M | 6 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 259K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 7.5K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 7.5K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CIMREX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CIMREX SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 7.5K
- Rank RO
- #114.452
- MICOLI CASA SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 283K
- Rank RO
- #119.770
- SERTUR SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 30.1K
- Rank RO
- #122.833
- PRIVATNA RADNJA COD OMERA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 98.5K
- Rank RO
- #114.394
- KLABEN SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 397K
- Rank RO
- #115.225
- SOHOTOUR S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 65.6K
- Rank RO
- #115.280
- OMARIS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #115.630
- ARGENTIA SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 565K
- Rank RO
- #116.400
- OLD LINE PLUS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #111.825
- FARCOM SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 64.1K
- Rank RO
- #111.790
- HOTEL OBELISC S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -533K
- Rank RO
- #109.914
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CIMREX SRL(current) | 1.5M | 6 | 7.5K | #114.452 |
| MICOLI CASA SRL | 1.4M | 6 | 283K | #119.770 |
| SERTUR SRL | 1.4M | 6 | 30.1K | #122.833 |
| PRIVATNA RADNJA COD OMERA S.R.L. | 1.6M | 6 | 98.5K | #114.394 |
| KLABEN SRL | 1.5M | 6 | 397K | #115.225 |
| SOHOTOUR S.R.L. | 1.5M | 6 | 65.6K | #115.280 |
| OMARIS S.R.L. | 1.5M | 6 | 203K | #115.630 |
| ARGENTIA SRL | 1.5M | 6 | 565K | #116.400 |
| OLD LINE PLUS S.R.L. | 1.6M | 6 | 372K | #111.825 |
| FARCOM SRL | 1.6M | 6 | 64.1K | #111.790 |
| HOTEL OBELISC S.R.L. | 1.6M | 6 | -533K | #109.914 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CIMREX SRL(you) | MICOLI CASA SRL | SERTUR SRL | PRIVATNA RADNJA COD OMERA S.R.L. | KLABEN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.4M | 1.4M | 1.6M | 1.5M |
| Profit | 7.5K | 283K | 30.1K | 98.5K | 397K |
| Margin | 0,5% | 19,5% | 2,2% | 6,3% | 25,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CIMREX SRL”.