CIDAN SRL
Revenue
6.9M
2024
Profit
119K
2024
Employees
30
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CIDAN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.083 la cifra de afaceri, #3.888 la profit, #345 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CIDAN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.083 la cifra de afaceri, #3.888 la profit, #345 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 10.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SERVAS COM SRL | 6.9M | 30 | Comerț en-gros |
| SPSC ROMPAC SRL | 5.9M | 30 | Comerț en-gros |
| BEST AUTOBILD SERVICE SRL | 7M | 29 | Comerț en-gros |
| CRISBUS SA BRAD | 6.8M | 29 | Comerț en-gros |
| PREMIUM CLASS AUTO SRL | 7M | 32 | Comerț en-gros |
| ENACHE BEST SERVICE SRL | 6.8M | 28 | Comerț en-gros |
| MOTORMANIA IMPEX SRL | 7.7M | 30 | Comerț en-gros |
| COMAUTOPREST SRL | 7.1M | 33 | Comerț en-gros |
| SILDANI AUTO SRL | 7.9M | 30 | Comerț en-gros |
| INTER-AUTO SRL | 7M | 26 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 232K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.9M
- Profit net
- 119K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.9M | 119K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CIDAN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CIDAN SRL(current)
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #35.168
- SERVAS COM SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 383K
- Rank RO
- #35.485
- SPSC ROMPAC SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 231K
- Rank RO
- #40.485
- BEST AUTOBILD SERVICE SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 29
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #34.855
- CRISBUS SA BRAD
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 834K
- Rank RO
- #35.895
- PREMIUM CLASS AUTO SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 32
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #34.820
- ENACHE BEST SERVICE SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 28
- Profit
- 486K
- Rank RO
- #35.969
- MOTORMANIA IMPEX SRL
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #32.300
- COMAUTOPREST SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 33
- Profit
- 390K
- Rank RO
- #34.530
- SILDANI AUTO SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #31.739
- INTER-AUTO SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 26
- Profit
- -882K
- Rank RO
- #35.108
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CIDAN SRL(current) | 6.9M | 30 | 119K | #35.168 |
| SERVAS COM SRL | 6.9M | 30 | 383K | #35.485 |
| SPSC ROMPAC SRL | 5.9M | 30 | 231K | #40.485 |
| BEST AUTOBILD SERVICE SRL | 7M | 29 | 130K | #34.855 |
| CRISBUS SA BRAD | 6.8M | 29 | 834K | #35.895 |
| PREMIUM CLASS AUTO SRL | 7M | 32 | -2.7M | #34.820 |
| ENACHE BEST SERVICE SRL | 6.8M | 28 | 486K | #35.969 |
| MOTORMANIA IMPEX SRL | 7.7M | 30 | 1.1M | #32.300 |
| COMAUTOPREST SRL | 7.1M | 33 | 390K | #34.530 |
| SILDANI AUTO SRL | 7.9M | 30 | 209K | #31.739 |
| INTER-AUTO SRL | 7M | 26 | -882K | #35.108 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CIDAN SRL(you) | SERVAS COM SRL | SPSC ROMPAC SRL | BEST AUTOBILD SERVICE SRL | CRISBUS SA BRAD |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.9M | 6.9M | 5.9M | 7M | 6.8M |
| Profit | 119K | 383K | 231K | 130K | 834K |
| Margin | 1,7% | 5,6% | 3,9% | 1,8% | 12,3% |
| Employees | 30 | 30 | 30 | 29 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CIDAN SRL”.