Revenue

20.2M

2024

Profit

2.2M

2024

Employees

52

2024

Margin

10,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CIBOCO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 20.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #438 la cifra de afaceri, #511 la profit, #265 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CIBOCO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 20.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #438 la cifra de afaceri, #511 la profit, #265 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#438 din 39.568 companii

Top 1.1%

Vezi clasamentul

După profit

#511 din 39.568 companii

Top 1.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#265 din 39.568 companii

Top 0.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri20.2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 14.1× față de media industriei

Marjă profit10.9% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați52 vs medie industrie 4

Compania este 14.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RC ENERGO INSTALL SRL19.6M53Construcții
COMPANIA DE DEMOLARI INDUSTRIALE SRL20.3M48Construcții
INNOVA ENGINEERING SRL20.9M55Construcții
AMBRA SERVICE S.R.L.20.9M49Construcții
SIMPEX LOGISTIC SRL20.3M47Construcții
CONSUS ELECTRIC SRL20.6M57Construcții
NEPTUN ENGINEERING SRL21.7M54Construcții
TK ELEVATOR EASTERN EUROPE GMBH VIENA SUCURSALA BUCURESTI20.3M46Construcții
ELECTRICOPET SRL23.4M46Construcții
INSTAL ITTU S.R.L.20.4M45Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.9%
CA / angajat
388K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    20.2M
    Profit net
    2.2M
    Angajați
    52

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CIBOCO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCIBOCO SRL(you)RC ENERGO INSTALL SRLCOMPANIA DE DEMOLARI INDUSTRIALE SRLINNOVA ENGINEERING SRLAMBRA SERVICE S.R.L.
Revenue
20.2M
19.6M
20.3M
20.9M
20.9M
Profit
2.2M
1.5M
2.8M
7.7K
3.3M
Margin
10,9%
7,5%
13,8%
0,0%
15,6%
Employees
52
53
48
55
49
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CIBOCO SRL”.