CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A.
Revenue
3.5K
2024
Profit
-64.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
-1430,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #975 la cifra de afaceri, #1.331 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1430.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #975 la cifra de afaceri, #1.331 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.2M lei
- Marjă medie
- 6.1%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -234.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 72) — 2024
Industry size
4.6B
RON revenue
Total companies
1.429
Total employees
12.748
Industry growth
—
YoY
Top companies
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH464M
- ETA2U SRL453M
- PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.272M
- BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.215M
- INSTITUTUL NA�IONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE �N SILVICULTUR� "MARIN DR�CEA"184M
- REGIA AUTONOM� TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEAR� - RATEN168M
- PRO OPTICA SA129M
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI126M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RESEARCH & DOCUMENTATION CENTER S.R.L. | 4.5K | 1 | Activități profesionale |
| AMALEX CLINICAL RESEARCH SRL | 4.6K | 1 | Activități profesionale |
| ROBETECH EMC S.R.L. | 4.6K | 1 | Activități profesionale |
| Firma (CUI 50725854) | 4.4K | 1 | Activități profesionale |
| SANHEALTH PHARMA S.R.L. | 4.7K | 1 | Activități profesionale |
| MEDICAL ONCOMED S.R.L. | 4.8K | 1 | Activități profesionale |
| Firma (CUI 50560268) | 4.2K | 1 | Activități profesionale |
| PETROLIFERA MUNTENIA S.R.L. | 4.2K | 1 | Activități profesionale |
| TE-K 26 SYSTEM S.R.L. | 5K | 1 | Activități profesionale |
| CADRAN CONSULTING S.R.L. | 5K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 72)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1430.7%
- CA / angajat
- 4.5K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 76%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5K
- Profit net
- -64.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5K | -64.6K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 72)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A.(current)
- Revenue
- 3.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -64.6K
- Rank RO
- #684.241
- RESEARCH & DOCUMENTATION CENTER S.R.L.
- Revenue
- 4.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -30.9K
- Rank RO
- #684.289
- AMALEX CLINICAL RESEARCH SRL
- Revenue
- 4.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -27.7K
- Rank RO
- #683.998
- ROBETECH EMC S.R.L.
- Revenue
- 4.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #683.896
- Firma (CUI 50725854)
- Revenue
- 4.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #684.876
- SANHEALTH PHARMA S.R.L.
- Revenue
- 4.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -23.6K
- Rank RO
- #683.389
- MEDICAL ONCOMED S.R.L.
- Revenue
- 4.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.6K
- Rank RO
- #683.226
- Firma (CUI 50560268)
- Revenue
- 4.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #685.548
- PETROLIFERA MUNTENIA S.R.L.
- Revenue
- 4.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #686.023
- TE-K 26 SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.8K
- Rank RO
- #682.402
- CADRAN CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #681.623
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A.(current) | 3.5K | 1 | -64.6K | #684.241 |
| RESEARCH & DOCUMENTATION CENTER S.R.L. | 4.5K | 1 | -30.9K | #684.289 |
| AMALEX CLINICAL RESEARCH SRL | 4.6K | 1 | -27.7K | #683.998 |
| ROBETECH EMC S.R.L. | 4.6K | 1 | 3.1K | #683.896 |
| Firma (CUI 50725854) | 4.4K | 1 | 3.1K | #684.876 |
| SANHEALTH PHARMA S.R.L. | 4.7K | 1 | -23.6K | #683.389 |
| MEDICAL ONCOMED S.R.L. | 4.8K | 1 | -1.6K | #683.226 |
| Firma (CUI 50560268) | 4.2K | 1 | 3.6K | #685.548 |
| PETROLIFERA MUNTENIA S.R.L. | 4.2K | 1 | 4K | #686.023 |
| TE-K 26 SYSTEM S.R.L. | 5K | 1 | 1.8K | #682.402 |
| CADRAN CONSULTING S.R.L. | 5K | 1 | 3.4K | #681.623 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A.(you) | RESEARCH & DOCUMENTATION CENTER S.R.L. | AMALEX CLINICAL RESEARCH SRL | ROBETECH EMC S.R.L. | Firma (CUI 50725854) |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5K | 4.5K | 4.6K | 4.6K | 4.4K |
| Profit | -64.6K | -30.9K | -27.7K | 3.1K | 3.1K |
| Margin | -1430,7% | -686,3% | -604,2% | 66,3% | 70,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CHIMICA RESEARCH & DEVELOPMENT S.A.”.