CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.
Revenue
5.4M
2024
Profit
859K
2024
Employees
19
2024
Margin
14,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.601 la cifra de afaceri, #1.701 la profit, #1.229 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.601 la cifra de afaceri, #1.701 la profit, #1.229 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARYELECTRIC SRL | 5.9M | 20 | Construcții |
| EXTREM CONSTRUCT S.R.L. | 5.8M | 19 | Construcții |
| SPECTRUM ENERGY SOLUTION S.R.L. | 5.9M | 19 | Construcții |
| MION ELECTRO CONSTRUCT SRL | 6.5M | 20 | Construcții |
| ELECTROIND SRL | 5.3M | 20 | Construcții |
| NRG INSTAL SRL | 5.7M | 19 | Construcții |
| NOVA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | 6M | 19 | Construcții |
| IZORS HT S.R.L. | 5.7M | 19 | Construcții |
| INTELLI INSTAL TM SRL | 6.1M | 19 | Construcții |
| CONECT ELECTRIC SRL | 6.2M | 19 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.7%
- CA / angajat
- 308K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.4M
- Profit net
- 859K
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.4M | 859K | 19 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 19
- Profit
- 859K
- Rank RO
- #40.511
- MARYELECTRIC SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 910K
- Rank RO
- #40.171
- EXTREM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 767K
- Rank RO
- #40.717
- SPECTRUM ENERGY SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 19
- Profit
- 570K
- Rank RO
- #40.160
- MION ELECTRO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 20
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #37.361
- ELECTROIND SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 453K
- Rank RO
- #43.953
- NRG INSTAL SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #41.442
- NOVA EXPERT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 19
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #39.626
- IZORS HT S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #41.701
- INTELLI INSTAL TM SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 294K
- Rank RO
- #39.243
- CONECT ELECTRIC SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 19
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #38.810
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.(current) | 5.4M | 19 | 859K | #40.511 |
| MARYELECTRIC SRL | 5.9M | 20 | 910K | #40.171 |
| EXTREM CONSTRUCT S.R.L. | 5.8M | 19 | 767K | #40.717 |
| SPECTRUM ENERGY SOLUTION S.R.L. | 5.9M | 19 | 570K | #40.160 |
| MION ELECTRO CONSTRUCT SRL | 6.5M | 20 | 302K | #37.361 |
| ELECTROIND SRL | 5.3M | 20 | 453K | #43.953 |
| NRG INSTAL SRL | 5.7M | 19 | 120K | #41.442 |
| NOVA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | 6M | 19 | 168K | #39.626 |
| IZORS HT S.R.L. | 5.7M | 19 | 1.2M | #41.701 |
| INTELLI INSTAL TM SRL | 6.1M | 19 | 294K | #39.243 |
| CONECT ELECTRIC SRL | 6.2M | 19 | 112K | #38.810 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.(you) | MARYELECTRIC SRL | EXTREM CONSTRUCT S.R.L. | SPECTRUM ENERGY SOLUTION S.R.L. | MION ELECTRO CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.4M | 5.9M | 5.8M | 5.9M | 6.5M |
| Profit | 859K | 910K | 767K | 570K | 302K |
| Margin | 14,7% | 15,4% | 13,2% | 9,6% | 4,7% |
| Employees | 19 | 20 | 19 | 19 | 20 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CHARPENTE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.”.