Revenue

2M

2024

Profit

435K

2024

Employees

10

2024

Margin

21,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CHAMICIPARIS SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #546 la cifra de afaceri, #524 la profit, #542 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CHAMICIPARIS SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.8%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #546 la cifra de afaceri, #524 la profit, #542 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#546 din 9.011 companii

Top 6.0%

Vezi clasamentul

După profit

#524 din 9.011 companii

Top 5.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#542 din 9.011 companii

Top 6.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2M lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 2.6× față de media industriei

Marjă profit21.8% vs medie industrie 14.2%

Compania este 1.5× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 5

Compania este 2.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SPEEDY GREEN SRL2M10Activități profesionale
DERATI SERV SRL1.9M10Activități profesionale
CURAT LA PATRAT SRL1.9M10Activități profesionale
OPTIM CLEAN SRL2.1M10Activități profesionale
SERVICIOS DE JARDINERIA SRL2.2M10Activități profesionale
DERATIM TIMIS SRL1.8M10Activități profesionale
KASONIC SIMBOL SRL1.9M12Activități profesionale
SEBYDAR GARDEN S.R.L.2.2M10Activități profesionale
ALPHA QUANTUM SERVICES S.R.L.2M9Activități profesionale
AIR PLANT TERARRIUM SRL2M11Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.8%
CA / angajat
200K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 11%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2M
    Profit net
    435K
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CHAMICIPARIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCHAMICIPARIS SRL(you)SPEEDY GREEN SRLDERATI SERV SRLCURAT LA PATRAT SRLOPTIM CLEAN SRL
Revenue
2M
2M
1.9M
1.9M
2.1M
Profit
435K
203K
269K
703K
1.1M
Margin
21,8%
10,1%
14,0%
36,5%
49,8%
Employees
10
10
10
10
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CHAMICIPARIS SRL”.