Revenue

524K

2024

Profit

115K

2024

Employees

1

2024

Margin

22,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CETBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 524K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.276 la cifra de afaceri, #7.795 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CETBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 524K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.0%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.276 la cifra de afaceri, #7.795 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.276 din 28.608 companii

Top 21.9%

Vezi clasamentul

După profit

#7.795 din 28.608 companii

Top 27.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri524K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit22.0% vs medie industrie 16.2%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ATELIERO DESIGN ARCHITECTS SRL524K1Activități profesionale
MNS CO S.R.L.523K1Activități profesionale
BGA ENGINEERING S.R.L.523K1Activități profesionale
NICCRIMAR INSPECT S.R.L.522K1Activități profesionale
SARA ALGORITM S.R.L.526K1Activități profesionale
NOF MECHATRONICS SRL526K1Activități profesionale
IACOMO TRADING S.R.L.527K1Activități profesionale
DEUTSCHE CERT INSPECT S.R.L.527K1Activități profesionale
SYAA PLUS SRL521K1Activități profesionale
NGON VISUAL STUDIO SRL520K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.0%
CA / angajat
524K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 25%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    524K
    Profit net
    115K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CETBOX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCETBOX S.R.L.(you)ATELIERO DESIGN ARCHITECTS SRLMNS CO S.R.L.BGA ENGINEERING S.R.L.NICCRIMAR INSPECT S.R.L.
Revenue
524K
524K
523K
523K
522K
Profit
115K
369K
435K
134K
235K
Margin
22,0%
70,4%
83,1%
25,7%
45,0%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CETBOX S.R.L.”.